Aktuality


Aktuality
 • Delší čas pro zpracování objednávky

  Všem zájemcům o naše služby se omlouváme, ale vzhledem k velkému množství nových objednávek je doba realizace nové přípojky od objednání až 30 dní. Děkujeme za pochopeníČti více »
 • Server pro odchozí poštu – SMTP

  Naši milí zákazníci, máme pro vás malé informativní hlášení o změně🙃Zřídili jsme nový SMTP server určený pro odchozí poštu. Server podporuje šifrování STARTTLS a je dostupný bez autentizace na adrese smtp.czspeed.net na portu 587. Server rovněž funguje na portu 25 bez šifrování. Pro správné fungování vaší odchozí pošty z e-mailového klienta si prosím tento server nastavte. Děkujeme […]Čti více »
 • Nové DNS servery

  Po změně veřejných IP adres máme i nové DNS servery. Adresy DNS serverů: primární DNS: 45.92.238.1 sekundární DNS: 45.92.239.1 Adresy původních DNS serverů jsou stále dostupné, veškerý provoz na ně je přesměrováván na nové IP adresy.Čti více »
 • Hledáme nové přístupové body v Tuchoměřicích

  Máte rodinný dům nebo vlastníte jinou nemovitost  v Tuchoměřicích? Rádi byste získali připojení k bezdrátovému internetu zdarma výměnou za umístění našeho vysílače na střechu domu? Hledáme zejména domy s dobrou dostupností střechy s anténním stožárem nebo možností jeho zřízení. Pro instalaci vysílače potřebujeme přístup k 230V. Nabízíme možnost tarifu až 50 Mbit. V případě zájmu […]Čti více »
 • Řešení na míru pro firmy

  Podpoříme vaše podnikání! Nezáleží na tom zda-li potřebujete připojit restauraci, hotel, kavárnu, obchod či kancelář. Vždy maximálně přizpůsobíme naše řešení tak, aby splnilo všechny vaše požadavky. Garance smluvené rychlosti, 12hod. SLA, vyhrazený mikrovlnný spoj s nízkou latencí, bez jakéhokoliv omezení – bez FUP. Pro individuální nabídku nás prosím kontaktujte zde  Čti více »
 • Dosažitelný internet pro seniory

  Myslíme i na všechny prarodiče, babičky a dědečky. Zažité tvrzení, že starší lidé nerozumí internetu, bere definitivně za své. Starší lidé si chtějí vyhledávat na internetu informace, komunikovat s přáteli, dětmi nebo vnoučaty. Pro tyto případy máme připravený tarif  FIBER 50 Senior určený pro zákazníky nad 65 let, kteří bydlí v bytové domě. Základní rychlost 25/25 […]Čti více »
 • Horká letní instalace

  Přední velkoobchodní dodavatel vietnamských večerek Tamda Foods buduje v Hostivicích u Prahy svůj nový centrální sklad o rozloze dvacetpět tisíc metrů čtverečních. V prostorách haly v areálu Segro Logistics Park Prague realizovali naši technici v uplynulých horkých dnech umístění vysílače a připojení celé haly k rychlému internetu.Čti více »
 • Rychlý internet pro bytové domy

  V poskytování internetu pro bytové domy, družstva a SVJ patříme mezi nejlepší na trhu. Dlouholetá tradice založená na spokojenosti stovek klientů zaručuje perfektní služby a bezkonkurenční cenu připojení pro jednotlivé domácnosti ve vašem bytovém domě. Pro bytové domy máme připraveno několik tarifů. Nové tarify FIBER jsou dostupné ve vybraných bytových domech, kde nabízíme rychlost od […]Čti více »
 • Akční nabídka instalace zdarma

  Pro náročné domácí zákazníky vyžadující velmi rychlé a spolehlivé připojení k internetu máme připravenou akční nabídku! Naši technici nyní zrealizují kompletní technické řešení připojení vaší domácnosti zdarma.  Můžete vybírat ze 4 tarifů s rychlostí od 40 do 100 Mbit/s. Mezi zákazníky je nejoblíbenější tarif Broadband 120 s rychlostí 60/60 (Mbit/s), SLA 48 hod a měsíční […]Čti více »
 • Letní prázdniny bez závazků

  Jste na prázdninách v Praze a potřebujete ve vašem přechodném bydlišti rychlé internetové připojení a nechce se vám čerpat data vašeho mobilního operátora? (Nejen) o prázdninách můžete využít naše připojení k bezdrátovému internetu bez závazků a smlouvy pouze po dobu, kterou opravdu potřebujete. Ve vybraných lokalitách a ubytovnách nabízíme jednorázové připojení přes wifi s platbou […]Čti více »
 • Rozsáhlý výpadek sítě

  Omlouváme se všem našim zákazníkům za rozsáhlý výpadek internetu od úterý 26.6. 23:40 do středy 27.6. cca 15:00., který byl způsoben neovlivnitelnými technickými potížemi. Naši technici na odstranění poruchy usilovně pracovali od časných ranních hodin.  Aktuálně jsou již všechny lokality opět připojené a pracujeme na nových záložních řešeních,  aby se podobná situace, pokud možno již […]Čti více »
 • Rozšíření pokrytí bezdrátovým internetem v obci Velké Přílepy

  Začátkem června jsme vybudovali nový přístupový bod v severní části obce Velké Přílepy. Tímto krokem se nám podařilo pokrýt celou obec a zpřístupnit tak více zájemcům připojení k rychlému internetu. Nabízíme výhodné tarify pro domácnosti s rychlostí od 10/2 (Mbit/s) až po 100/100 (Mbit/s) od 290 Kč měsíčně. Pro obyvatele bytových domů máme připravené tarify BD, […]Čti více »
 • Nové tarify pro domácnosti

  Pro individuální připojení rodinných domů a jednotlivců v bytových domech máme připraveny zbrusu nové tarify HOME. Tyto tarify nejsou určeny firmám, ale pouze domácnostem a živnostníkům. Vyberte si rychlost přesně podle vašich požadavků od 10/2 (Mbit/s) až po 50/10 (Mbit/s) při agregaci 1:5 od 290 Kč měsíčně. Bez datových limitů. Zřízení přípojky jsme schopni zajistit obvykle […]Čti více »
 • Nové tarify pro bytové domy

  Bydlíte v  bytovém domě a měli byste zájem dosáhnout vyšších rychlostí připojení za nižší ceny? Vyzkoušejte naše nové tarify FIBER určené speciálně pro větší počet uživatelů připojených v rámci jednoho bytového domu. Díky mnohaletým zkušenostem s připojováním bytových domů dokážeme nabídnout sofistikované technické řešení centrálního připojení vašeho objektu. Pokud se nacházíte v takovém domě, můžete vybírat z […]Čti více »
 • Připojení k internetu v nových lokalitách okresu Kladno

  Od začátku roku 2018 jsme pracovali na výstavbě sítě na venkově a v menších obcích v okresu Kladno, abychom mohli domácnostem a firmám nabídnout rychlé a spolehlivé bezdrátové připojení k internetu. Požadujete-li výkon, dobrou cenu a špičkový servis, jsme pro vás ideálním partnerem. Vyberte si z široké nabídky našich tarifů pro domácnosti, bytové domy nebo firmy a vyplňte nezávazný […]Čti více »
 • Nový vysílač pro pražskou část Řeporyje

  Začátkem roku 2018 jsme vybudovali nový přístupový bod pokrývající bezdrátovým internetem oblast Prahy 13 – zejména část Řeporyje. Nabízíme výhodné kombinace cen a výkonu pro všechny typy uživatelů z řad rodin, studentů, důchodců, milovníků her a multimédií či příležitostných uživatelů internetu. Pro firemní klientelu poskytujeme garantované přípojky se špičkovými parametry a profesionálním servisem. Pro nezávaznou poptávku […]Čti více »
 • Všude dobře s Wi-Fi nejlépe?

  V posledních letech se setkáváme se stížnostmi od našich zákazníků ohledně pomalého připojení k internetu, kteří tento problém považují za poruchu na naší síti. Velmi často ovšem tento problém způsobuje bezdrátová Wi-Fi síť a rušení jejího signálu okolními Wi-Fi sítěmi nebo nedostatečná síla Wi-Fi signálu. Frekvenční pásma 2,4 GHz a 5 GHz, na kterých pracují […]Čti více »
 • Modernizace sítě

  Před koncem roku rozhodně nezahálíme a soustředíme naše síly na modernizaci stávající infrastruktury pro ještě lepší kvalitu a dostupnost služeb v roce 2018. Naše mapa pokrytí se opět rozrostla a nyní již obsahuje téměř 100 míst, kde je možné se připojit k internetu a využívat i dalších datových služeb jako je IP televize. V Praze 1, […]Čti více »
 • Akční léto!

  Rozhodli jsme se vám zpříjemnit léto a letní prázdniny akční nabídkou vybraných služeb. Pro firemní zákazníky nabízíme u tarifů OFFICE a PROFI instalaci zcela zdarma bez skrytých poplatků. U tarifu AIRMAX, určeného pro individuální domácnosti a jednotlivce v bytových domech, nabízíme instalaci rovněž zdarma bez žádných dalších nečekaných poplatků. U tarifu BROADBAND, který je připraven pro […]Čti více »
 • Porucha na vysokém napětí ČEZ

  Vážení zákazníci,   vzhledem k rozsáhlému výpadku dodávky elektrické energie od společnosti ČEZ pro lokality Hostivice, Chýně, Rudná bude přístup k našim službám po dobu trvání výpadku omezen.   Váš CZSpeed.NETČti více »
 • Nabídka IP TV služeb

  Začátkem dubna jsme zařadili do našeho porftolia služeb horkou novinku! Ve spolupráci se sledovani.tv vám přinášíme širokou nabídku IPTV služeb. Můžete vybírat ze tří základních balíčků, které dohromady zahrnují až 116 televizních stanic. Domácí pohodě a zábavě již nestojí nic v cestě.Čti více »
 • Plánovaná údržba sítě

  Vážení zákazníci, dne 26.4. 2016 od 02:00 – 06:00 dojde k výpadku dodávky služeb z důvodu plánované údržby sítě. Omlouváme se Vám za způsobené potíže a děkujeme za pochopení.   Váš CZSpeed.NETČti více »
 • Nové firemní tarify Office

  Od 1.4. 2016 jsou dostupné nové firemní tarify Office. Rychlosti u nových tarifů jsou od 10 Mbit/s do 100 Mbit/s. Agregace je u všech tarifů 1:2 a SLA 24h.Čti více »
 • Rychlé připojení k internetu pro bytové domy

  Máte zájem o rychlé připojení k internetu? Bydlíte v bytovém domě? Pokud je Vás 3 a více zájemců, vybudujeme ve Vašem bytovém domě vnitřní síť na naše náklady. Poté si budete moci vybírat ze speciálních tarifů pro bytové domy. Pokud Vás nabídka zaujala, neváhejte nás kontaktovat.Čti více »
 • Nové tarify pro náročné zákazníky

  Od 1.1. 2016 nabízíme nové tarify BROADBAND pro náročné domácí zákazníky. Rychlosti jsou od 40 MBit do 100 MBit a agregace u nových tarifů je 1:4. Před instalací je nutná osobní návštěva technika a provedení technického průzkumu.Čti více »
 • K internetu jsme připojili americké vojáky z konvoje Dragoon Ride

  Na vojenských ubytovnách v Pražské Ruzyni a Dědině jsme k internetu připojili přes 500 amerických vojáků, kteří přijeli ve 115 vozidlech, převážně osmnáctitunových obrněných transportérech Stryker a terénních autech Humvee. Takzvaná „jízda dragounů“ (2. jízdní pluk nese název Dragouni po někdejší armádní složce přesouvající se jízdmo a bojující jako pěšáci) přes šest zemí má demonstrovat podporu americké armády evropským spojencům v NATO, kteří se cítí ohroženi ruskou agresí vůči Ukrajině.Čti více »
 • Informace pro nové zájemce o připojení

  Vzhledem k nepředvídatelnému počasí prosíme nové zájemce o připojení k internetu o trpělivost. Čekací doba na připojení k internetu může přesáhnout dva týdny. Prosím respektujte naší pracovní dobu, která je Po-Pá 9-17 hod. V případě, že máte o připojení od naší společnosti zájem prosím vyplňte nezávaznou objednávku, nabídky vypracováváme pouze pro tarify Profi a Bytové domy Děkujeme za pochopení tým CZSpeed.netČti více »
 • Nové vysokorychlostní tarify pro bytové domy

  Nově máme v nabídce vysokorychlostní tarify pro bytové domy.Čti více »
 • Hledáme vhodné body pro umístění AP v obcích Lichoceves a Tursko

  Bydlíte ve vhodných lokalitách a domech pro umístení AP a rádi byste spolupracovali s naší společností a získali zdarma internet či pronájem za umístění zařízení? Neváhejte nás kontaktovat, momentálně hledáme nové body v obcích Lichoceves a Tursko. Pokud vlastníte dům ve vhodné lokalitě s dobrou dostupností střechy s anténním stožárem či možností jeho zřízení kontaktujte nás, domluvíme konkrétní možnosti pro Váš objekt. Podmínkou je vlastnictví dané nemovitosti a přípoj 220V.Čti více »
 • Nově pokrytá obec Tuchoměřice

  Začátkem října roku 2014 byl zřízen v Tuchoměřicích nový přístupový bod. Nově tedy pokrýváme většinu obce Tuchoměřice. Zájemci o stabilní a rychlé připojení k internetu nechť si vyberou požadovaný tarif z ceníku a kontaktují nás.Čti více »
 • Nově pokryté obce Radotín, Zbraslav a přilehlé oblasti

  Během léta roku 2014 jsme vybudovali nový přístupový bod, který pokrývá obce Radotín, Zbraslav a přilehlé oblasti. Zájemci o stabilní a rychlé připojení k internetu nechť si vyberou požadovaný tarif z ceníku a kontaktují nás.Čti více »
 • Nově pokryté lokality – Podbaba, Dejvice, Troja

  Začátkem května byl vybudován nový přístupový bod pokrývající část obce Podbaba, Dejvice a obce Troja. Zájemci o připojení k internetu nechť nás kontaktují. Další nové lokality jsou v jednání.Čti více »
 • Chcete internet zdarma?

  Jste vlastníkem nemovitosti s dobrým výhledem do okolí? Jste ze Statenic, Hostivic, Přední kopaniny či z Tuchoměřic? Máte na střeše anténní stožár či je možné ho zřídit? V nemovitosti je k dispozici připojení do elektrické sítě 230V? Pokud jste si odpověděli ano, tak máte možnost mít od naší společnosti připojení k internetu zcela zdarma. Stačí nás pouze kontaktovat a dozvědět se více o podmínkách...Čti více »
 • Nově pokryté lokality – Nebušice, Přední kopanina, Jenerálka

  Začátkem dubna byl vybudován nový přístupový bod pokrývající většinu obce Nebušice a část obce Přední kopanina a Jenerálka. Zájemci o připojení k internetu nechť nás kontaktují. Další nové lokality jsou v jednání.Čti více »
 • Hledáme vhodné body pro umístění AP v lokalitách Přední kopanina, Tuchoměřice

  Bydlíte ve vhodných lokalitách a domech pro umístení AP a rádi byste spolupracovali s naší společností a získali zdarma internet či pronájem za umístění zařízení? Neváhejte nás kontaktovat, momentálně hledáme nové body v obcích Přední kopanina - ul. K Julijáne, K Tuchoměřicům, K Padesátníku a obec Tuchoměřice - ul. K Lesům, Pod lesem. Pokud vlastníte dům ve vhodné lokalitě s dobrou dostupností střechy s anténním stožárem či možností jeho zřízení kontaktujte nás, domluvíme konkrétní možnosti pro Váš objekt. Podmínkou je …Čti více »
 • Nově pokryté lokality – Hanspaulka, Šárecké údolí, Červený vrch

  Začátkem dubna byl vybudován nový přístupový bod pokrývající část obcí Hanspaulka, Šárecké údolí, Červený vrch. Zájemci o připojení k internetu nechť nás kontaktují. Další nové lokality jsou v jednání.Čti více »
 • Velké srovnání VoIP operátorů

  Na internetprovsechny.cz vyšel zajímavý článek srovnávající ruzné VoIP operátory. Pevnou linku s nejvýhodnějším voláním pořídíte od IPVOX nebo Mikrotech. Obecně nejméně výhodné je pak volání obvykle od poskytovatelů internetu, kteří službu kupují a prodávají jako doplněk svým zákazníkům - z pražských třeba Újezd.NET, Eurosignal či 3Phone. Oproti nejlevnějším nabídkám až 3x vyšší sazby za minutu, navíc s tarifikací 60+60. Vybírat se tedy vyplatí. V naší síti máte svobodnou volbu. Odkaz po rozkliknutí článku.Čti více »
 • Hledáme vhodné body pro umístění AP v lokalitách Únětice, Velké Přílepy, Máslovice, Statenice Černý Vůl

  Bydlíte ve vhodných lokalitách a domech pro umístení AP a rádi byste spolupracovali s naší společností a získali zdarma internet či pronájem za umístění zařízení? Neváhejte nás kontaktovat, momentálně hledáme nové body v obcích Velké Přílepy - ul. Okružní, Škroupova, Dvořákova, obec Únětice -ul. Svatý Jan, obec Máslovice, obec Tursko, obec Statenice ul. - Za Cihelnou, Za Kovarnou, K CihelneČti více »
 • Nově pokrytí přilehlých obcí Prahy západ – Horoměřice, Černý Vůl – Statenice, Velké Přílepy, Únětice, Úholičky, Roztoky, Tursko

  V případě zájmu o připojení nás rovnou kontaktujte telefonicky viz. Kontakt, či e-mailem, probereme s Vámi konkrétní možnosti ve Vaší lokalitě. Také hledáme vhodné body pro umístění lokálních APČti více »
 • Nové zvýhodněné tarify až 20Mbit za 400kč, připojení už od 166kč !!!!!

  Nově zřízený tarif BACKBONE dosahuje rychlosti 10/10 Mbit a je určen pro nejnáročněší uživatele, kteří chtejí internet využívat pro moderní média a náročné aplikace (IPTV, stremovani, videokonference, PROgaming atd...). Dále jsme zřídíli ekonomický tarif Home Eko pro občasné uživatele internetu kteří preferují nízkou mesíční platbu 166kč bez DPH.Čti více »
 • Nový ceník pro rok 2011

  Upravili jsme ceník připojení tak, aby reflektoval současnou situaci na trhu. Přibyly tarify Symetric a došlo k úprávě tarifů Home. Jde o tarify pro běžné domácí využití, obdobné nabídce konkurence, avšak s lepšími reálnými parametry. Symetrické tarify Office s nízkou mírou agregace a tarify P2P pro profesionální využití zůstávají beze změn. Nadále platí i pravidlo, že klienti s tarify Office jsou připojovány na jiné přístupové body než klienti s agregovanějšími domácími tarify, tak aby reálná agregace byla zachována max. na …Čti více »
 • Nově pokryto – Horoměřice

  Dnes byl definitivně doladěn páteřní spoj do Horoměřic a vznikl zde přístupový bod v ulici Velvarská 236. Pokud předpokládáte, že viditelnost na tento dům je pro Vás reálná, kontaktujte nás.Čti více »
 • Plánovaný výpadek

  Z důvodů nutného přeložení obou optických tras připojujících telehouse Shiran v souvislosti s výstavbou metra dojde ke krátkému výpadku našich služeb 25.11.2010 mezi 0:00 a 4:00. Délka výpadku by neměla překročit 10 minut.Čti více »
 • Jak komunikují lodě odstraňující ropu v Mexickém zálivu?

  Stejně jako Vy komunikujete s okolním světem. Společnost, která zajišťuje komunikaci jednotlivých složek záchranného týmu, zvolila technologii Mikrotik Routerboard jako základ komunikačního zařízení. Vzhledem k rozpočtům záchranných akcí asi nebude za tímto rozhodnutím snaha o úspory, ale spíše důvěra ve spolehlivost této technologie. Více v bulletinu Mikrotiku(odkaz uvnitř článku)Čti více »
 • Plánovaný výpadek

  Vzhledem k nutným úprávám na síti je plánovaný výpadek konektivity v celé síti 31.8.2010 mezi 01:00 - 05:00, délka výpadku nepřesáhne 60 minut. Děkujeme za pochopení.Čti více »
 • Změna dodavatele konektivity

  Byli jsme nuceni změnit našeho dodavatele hlavní konektivity, Z toho vyplývájí určité změny. Je třeba změnit nastavení poštovních klientů(Outlook apod.), nový server odchozí pošty je smtp.sloane.cz. Dále dojde ke změně veřejných IP adres. Stávající 81.0.195.x se mění na 213.192.30.x pro x menší než 128 a na 77.48.73.x pro x větší než 128. Změna proběhne přibližně dnes o půlnoci. Omlouváme se za informace na poslední chvíli.Čti více »
 • Nový ceník

  K datu 7.7.2009 je platný nový ceník, který nalezne v sekci Ceník. Struktura tarifů se zjednodušila na domácí použití a firemní. Domácí tarify dosahují rychlosti až 8Mbit s agregací. Firemní tarify se vyznačují velmi nízkou agregací a plnou duplexicitou s latencí do NIX do 5ms. Tarify p2p jsou určeny především pro velmi náročnou klientelu s maximalním nárokem na linku.Čti více »
 • Plánovaný výpadek – Stodůlky

  Vzhledem k oznámeným pracem na elektrorozvodech v domě Chalabalova 1600 dojde zítra odpoledne po vybití UPS k cca 1 - 2 hod výpadku připojení k internetu u některých klientů ve Stodůlkách. Děkujeme za pochopení.Čti více »
 • Upgrady na síti – co bylo a co bude 🙂

  Včera během dne a večera došlo k několika upgradům sítě, během nichž mohli klienti v některých častech sítě zaznamenat kratší výpadky. Upgradem prošel bod Nad Višňovkou, Restaurace nad Šárkou a jeden z páteřních spojů do Chýně. Dokud nebude mrznout budeme v posilování sítě průběžně pokračovat. Delší výpadek v neděli byl způsoben předem avizovanými úpravami hlavních routerů, které nyní zvládnou několikanásobně vyšší datové toky. Od ledna se chystá další větší změna pro zvýšení spolehlivosti sítě a zvýšení kapacity hlavní brány. Hlavní …Čti více »
 • Plánovaný výpadek

  V neděli 30.listopadu bude docházet k výpadkům připojení v celé síti v důsleku výměny páteřního routeru. Děkujeme za pochopení.Čti více »
 • Upgrade Navigátorů, Bělohorská

  Od pondělí do dneška jste se mohli setkat s vesměs kratšími výpadky na různých částech sítě. Důvodem byla rozsáhlá přestavba bodu Navigátorů 608 a dnes bodu Bělohorská 2060. Výsledkem těchto prací je výrazně vyšší propustnost páteří směr Liboc, Bílá Hora, Stodůlky a Řepy. Během zitřka bude pravděpodobně probíhat ještě instalace dalších spojů na Navigátorů 608, mělo by se to obejít bez výpadků.Čti více »
 • Řepy – řešení a nový přístupový bod

  Problémy v Řepích, popsané v minulé aktualitě, byly během tohoto týdne prakticky odstraněny. Na Bílé Hoře byl vybudován nový přístupový bod v ulici Hořovského a na něj přepojeni klienti, kteří měli problém s výhledem na Bělohorskou, někteří byli upgradováni z wifi na 5GHz. Bod Hořovského byl sice primárně budován jako řešení problému Řep, ale zároveň nám otevřel nové možnosti šíření pokrytí - jsou z něj krásně vidět třeba téměř celé Nebušice nebo Chýně a Hostivice z jiného úhlu, než z …Čti více »
 • Problém v Řepích

  Vedle našeho páteřního bodu Bělohorská 2060 roste nový dům. O tom víme již delší dobu. Podle nákresu na tabuli před stavbou to vypadalo že bude stejně vysoký jako budova našeho bodu. Před pár dny však nová budova začala tuto výšku o pár metrů převyšovat a nám "zazdila" výhled směr Řepy. Důsledkem je velmi špatný signál většiny klientů v Řepích závislých na tomto bodě (asi polovina sítě v Řepích) a na bodě Bazovského, který je také připojen touto cestou. V současné …Čti více »
 • Nové tarify

  Byly přidány nové tarify Home pro pásmo 5Ghz a 2.4Ghz, které jsou zaměřené pro domací uživatele internetu. Disponují vyšší rychlostí, u tarifu 5G je to až 8Mbit a u tarifu 2,4Ghz až 2Mbit s agregací 1:50 a nesymetrickým poměrem upload/download. Jsou především náhradou tarifů služby ADSL.Čti více »
 • Plánovaná reklamní masáž ADSL

  Ještě před tím, než se na nás spustí každoroční předvánoční reklamní kampaň na úžasné ADSL, které bude tentokrát nabízet "až 16Mbit", rád bych touto cestou objasnil pár faktorů, které jsou při výběru ISP důležitější, než teoretická maximální dosažitelná rychlost, ale které v TV reklamách nezanějí. Na závěr doporučím nějaké články o ADSL od odborníků mimo O2.Čti více »
 • Stahujte Firefox 3, staňte se součástí rekordu

  Tvůrci oblíbeného prohlížeče Firefox vydali novou verzi a chtějí vytvořit světový rekord v počtu stažení aplikace za 24hod. Termín běží dnes přibližně do 19h středoevropského času. Tak stahujte a surfujte bezpečněji než s IE 🙂 Link po rozkliknutí nadpisu..UPDATE: Firefox doporučujeme i nadále, rekordu bylo dosaženo více než 8,000,000 stažení za 24 hodin, přesnější výsledky budou známy za pár dní.Čti více »
 • Výpadek node Braškovská

  Celodenní výpadek byl způsoben defektem zařízení obsluhujícího páteřní spoj. Vzhledem k tomu, že šlo o proprietální technologii, kterou jsme na tomto spoji testovali(a neosvědčila se 🙂 ) bylo nutné vyměnit zařízení na obou stranách, proto se výpadek protáhl. V Braškovské jsme nasadili nové, odzkoušené a výkonější zařízení, které alespoň zvýšilo propustnost linky do internetu. V tuto chvíli (20:45) už by měli být online všichni klienti závíslí na tomto bodě.Čti více »
 • Další upgrady sítě

  Na první pohled to tu utichlo a ani se nepracuje..V poslední době se toho ale událo celkem dost a další práce je v plánu (pro info o provedených a plánovaných úpravách rozklikněte nadpis)Čti více »
 • PLANOVANA OPRAVA HLAVNIHO SERVERU

  behem dnesnich vecernich hodin dojde k vypadku cele site, trvajici radove 30min. Dekujeme za pochopeni.Čti více »
 • Upgrade Dědina – západ

  Dnes se podařilo upgradovat AP v Dědinské ulici(tzv. Dědina-Západ). Nově je připojeno vyhrazeným spojem, všesměr byl rozdělen na 2 sektory a jeho kapacita je přibližně trojnásobná. Tímto krokem byl z naší sítě odpojen asi poslední PC wifi router s kartami XI626 a nahrazen moderní technologií Routerboard. PC router Dědinská sloužil v naší síti téměř 7 let bez nutnosti lidského zásahu. Poslední dobou však v oblasti narůstal zájem o připojení a nedostačovala kapacita sítě, musel být tedy nahrazen. Na AP je …Čti více »
 • North Pole Expedition 2008

  V první polovině dubna 2008 se podařilo dvojici nadšenců dopravit se pomocí historického letadla L-200 Morava nad severní pól a zpět. Společnost CZSpeed.NET se po jejich návratu ráda ujala hostingu galerie fotografií z jejich cesty spolu s zajímavým čtením o průběhu výpravy. Link na galerii uvnitř článku.Čti více »
 • Akce s Ha-Loo – telefonní linka zdarma

  Ve spolupráci se společností Ha-Vel jsme pro naše klienty připravili jedinečnou akci - aktivaci pevné telefonní linky zdarma a 30 Kč kreditu na testování kvalit VoIP. Každý klient CZSpeed.NET má nárok na 1ks geografického telefonního čísla včetně 30 Kč kreditu. V případě, že se rozhodnete služeb Ha-Loo využít dlouhodoběji, dobije alespoň 200 Kč na svůj Ha-Loo účet, může dostat dalších 5 účtů a 5x 30 Kč kreditu zdarma pro sebe a hlavně své známé, volání v síti Ha-Vel je totiž …Čti více »
 • Nový přístupový bod – Jeneč

  V ulici Čsl. Armády 665(Hostivice) byl vybudován nový přístupový bod, který pokrývá cca. polovinu obce Jeneč. Pro zájemce o připojení k internetu je k dispozici sektor na 2,4GHz a pro náročnější také sektor na 5GHz. Milé překvapení je téměř neexistující rušení v obou pásmech okolo přístupového bodu, antény byly umístěny tak, že proti provozu ostatních operátorů ze směru od Hostivice jsou odstíněny drátěným sítem. Zároveň byla výrazně zlepšena kvalita páteřních spojů Praha-Hostivice.Čti více »
 • Nový ceník + zmeny v síti

  K datu 1.3.2009 je platný nový ceník, který nalezne v sekci Ceník. Dále se mění systém telefonické podpory (neplést s hlášením poruch !), který nyní převezme p. Brejcha v dobe 10-18hod. na čísle uvedeném v kontaktech. Linka hlášení poruch zůstává a žádáme zákazníky aby nadále zasílaly pouze SMS včetne ! KOMPLETNÍCH ! zákaznických údajů.(IP adresa PC,adresa, jméno na koho je psaná smlouva a zákaznické ID). Dále žádáme všechny klienty aby pravidelně kontrolovali obsah tohoto informačního portálu a řídili se pokyny …Čti více »
 • Dodrzovani vseobecnych podminek

  Prosime vsechny klienty, aby dusledne dodrzovali vseobecne podminky o poskytovani nasich sluzeb. Mnozi se nam pozadavky, ktere nemuzeme vyridit, pripadne zadosti, ktere dokonce svym charakterem porusuji zakony CR.Čti více »
 • Dopady vichřice na naší síť..

  jsou v podstatě zanedbatelné 🙂 Zatímco řada techniků jiných bezdrátových sítí teď běhá ze střechy na střechu a napravují škody po vichřici, technici CZSpeed.NET připojují nové klienty a nebo sedí v teple kanceláře 🙂 Loňský orkán Kyril nám nadělal mnoho následného objíždění a opravování, Emma letos otočila jen jednu klientskou anténu. Po poměrně krátké době(asi rok) se tak ukázalo, že to, že jsme se nespokjili po Kyrilovi s opětovným nasměrováním spojů, ale u těch v kritických místech jsme výrazně zlepšili …Čti více »
 • Upgrade node Bělohorská

  S menšími komplikacemi se podařilo úspěšně dokončit upgrade bodu Bělohorská 2060. Celá akce měla za cíl maximalizovat kapacitu tohoto bodu při zachování současného počtu spojů(nájemní smlouva nám bohužel neumožňuje větší počet spojů). Výměnu zařízení bohužel doprovázely nečekané výpadky napojených částí sítě. Bod je nyní osazen hlavním routerem v podání Routerboardu 333, obsluhujícím hlavní páteřní spoje a dvěma dalšími 133 bratříčky obsluhujícími klienty přímo připojené na tento bod. Díky tomu jsme schopni z omezeného počtu bezdrátových spojů vyždímat maximum. Zároveň došlo …Čti více »
 • Upgrade Chýně – Na Vyhlídce

  Dnes dopoledne došlo k dalšímu upgrade přístupvého bodu Chýně - Vyhlídka. Byl osazen novým 5GHz sektorem pokrývajícím především Vyhlídku včetně dosud nedostavených domů v druhé etapě. Zároveň došlo k upgradu spoje do Prahy. Bod je nyní připraven pro další zvyšování kapacity, až to bude potřeba(tj. až se začnou lidé stěhovat do druhé etapy). Naším dalším úkolem je přesvědčit developera, aby domy lépe připravil na připojení k naší síti.Čti více »
 • Nefunkčnost starých DNS

  Dnesním dnem byly definitivne odpojeny staré DNS servery 62.240.161.226 a 227. Změnte si je prosím ve svých PC na nové, které jsou uveřejněny v pravé části našeho webu.Čti více »
 • Internet Řepy a zlepšení pokrytí

  V minulých dnech proběhlo zlepšení pokrytí internetem na sídlišti Řepy. Nové přípojné body jsou převážně v pásmu 5Ghz. Nově pokryty by měly být ulice Vondrušova, Bazovského, Makovského, Žufanova, Zrzavého, Laudova a Nevanova. Další nové přístupove body pro další časti sidliště Řepy chystáme v nejbližší době.Čti více »
 • Plánovaný upgrade páteře

  Páteřní spoj Praha - Chýně (východ) byl úspěšně upgradován na RB333 na obou stranách, síť do Chýně tak protlačí zase nějaké mbity navíc 🙂 V nejbližších hodinách až dnech dojde k upgradu páteřní trasy Dědina-Bílá Hora-Stodůlky. Termín upgradu je závislý na tom, kdy nám bude proveden upgrade licencí na OS Mikrotik. Dodavatel s ním má bohužel nějaké technicko-administrativní problémy. Během upgrade může dojít ke krátkým výpadkům internetu v Břevnově, Stodůlkách, v části Bílé Hory a Řep.Čti více »
 • Změna telefonního čísla hlášní poruch:

  Prosím poznamenejte si nové telefonní číslo hlášení poruch, které najdete zdeČti více »
 • Upgrade páteří

  Po poměrně dlouhém testování nových Routerboardů 333 jsme včera první 2 kusy osadili na páteřní spoje do Chýně a na Bílou horu - východ. Jejich routovací výkon je oproti starším modelům výrazně vyšší a umožňuje nám zvýšit kapacitu páteřních linků přibližně na dvojnásobek. V nejbližších dnech budou nasazeny na další spoje.Čti více »
 • NOVÉ VEŘEJNÉ IP ADRESY

  Během příštích 24hodin budou přeroutovány veškteré veřejné IP v naší sítí. Žádáme všechny klienty využívající veřejné IP adresy aby o přidělení znovu požádali. Omlouváme se za způsobené komplikace a děkujeme za pochopení.Čti více »
 • Planovany vypadek internetu

  Dnes ve 12.30 probehne (bohuzel se zpozdenim 24hodin) planovany vypadek celeho internetu(upgrade FW paterniho pojitka). Vypadek by nemel byt delsi nez 10min. Dekujeme za pochopeni.Čti více »
 • Záložní zdroje

  DOšlo ještě k další úpravě záložních zdrojů v naší serverovně a následnému testování jejich výdrže. Podle testů bychom měli být schopni udržet páteřní síť při životě v případě výpadku napájení dle aktuálního zatížení routerů cca 3 až 4 hodiny 🙂Čti více »
 • Účtování služeb

  Omlouváme se zákazníkům za poněkud zmatené účtování služeb. Někteří z Vás dostali své splátkové kalendáře v několika kopiích z důvodů problémů, které se vyskytli po nasazení účetního systému do ostrého provozu. Systém byl několik měsíců testován na menším vzorku dat a při přechodu na ostrá data se nějak špatně popral s několika stovkami naráz vystavovaných dokladů.Čti více »
 • Upgrade záložních zdrojů

  V naší serverovně došlo k úspěšnému upgradu záložních zdrojů. Celková kapacita UPS v centrálním bodě naší sítě Navigátorů 608 narostla na cca 100Ah a zvládne tak dle prvních testů živit elektřinou naše spoje a servery v případě výpadku napájení cca.4 hodiny. V nejbližší době dojde k instalaci UPSek na dalších páteřních bodech.Čti více »
 • Změna právní formy

  Vážení zákazníci a obchodní partneři, dovolujeme si Vás informovat o organizačních změnách u provozovatele bezdrátové internetové WiFi sítě CZSpeed.NET. Na základě smlouvy o prodeji části podniku (obchodní zákoník, § 476 až 488a) dochází od 1. ledna 2008 ke změně ve funkci provozovatele veřejné telekomunikační sítě CZSpeed.NET. Od původního provozovatele Ing. Eduard Brejcha (IČO 13106392) přebírá dle § 477 výše uvedeného zákona všechna práva a povinnosti v oblasti poskytování telekomunikačních služeb nová společnost CZSpeed.NET s.r.o. (IČO 27885836). O této změně byli …Čti více »
 • Ohlédnutí a PF

  Během roku 2007 se nám podařilo zmnohonásobit kapacity prakticky všech větví naší sítě, vybudováno bylo poměrně dost nových přístupových bodů, pokrytí bylo rozšířeno do nových oblastí a ve stávajících vylepšeno. Za poněkud obecný úvod se omlouvám, ale vypisovat vše, co se událo se mi prostě nechce 🙂 Rok se blíží ke konci a technici pracují asi na posledním letošním úkolu, kterým je výstavba spoje Stodůlky-Uhříněves pro významného zákazníka, který bude novým nejdelším spojem naší sítě, až propojí úctyhodných 21km vzdálené …Čti více »
 • Odezvy (ping)

  Nedávno jsme avizovali nový speedmeter sdružení Internet pro všechny. Od té doby provedli naši uživatelé poměrně vysoké množství testů rychlosti. A i když například dnes nejsou naměřené průměry rychlostí vysoké(k tomu při cca 20 testech za den postačí pár měření od klienta, který z jakéhokoliv důvodu naměří nízkou rychlost(nemusí jít ani o technický problém, třeba může svou linku ve stejné době zatěžovat z jiného PC)), celkový průměr rychlostí naší sítě je v celku slušný, cca 2mbit. To, že nás v …Čti více »
 • Prostor na 2,4GHz na Dědině

  Před pár dny jsme přepojili uskupení více klientů z 2,4GHz přístupového bodu Ciolkovského - Západ na nový 5GHz spoj. V části Sídliště na Dědině a Ruzyně kolem Starého náměstí, kde je výhled na tento bod, je tedy po delší době opět prostor pro připojení na 2,4GHz.Čti více »
 • Nový speedmeter

  Miloslav Sova ze sdružení Internet pro Všechny mě požádal o propagaci jejich nového speedmeteru..prý ho potřebují pořádně zátěžově otestovat 🙂 Vzhledem k tomu, že tomuto speedmeteru poskytuje konektivitu Sloane Park(tedy náš dodavatel), je jeho využití vhodné i z tohoto důvodu, neboť výsledky by neměli být závislé na vytížení linek v internetu..i když samozřejmě nevíme, ve které části sítě to náš provider má hostované 🙂 Pokračování textu a link na speedmetr po rozkliknutí nadpisu..Čti více »
 • Nový přístupový bod pro Hostivici

  Na budově Restaurace Pravěk(Čsl. armády 1012) byl vybudován přístupový bod, osazený 2x 5GHz sektorem. Vykrývá v podstatě celou Hostivici směrem k Praze. Pokrytí hostivice naší sítí tak dosahuje přibližně 90%. Kromě toho byl v restauraci zřízen přístupový bod pokrývající celý vnitřek restaurace, díky němuž si mohou hosté s vlastním počítačem vybaveným wifi připojit při čekání na nějaký ten steak na internet zdarma 🙂Čti více »
 • Nový přístupový bod pro Břevnov

  V Radimově ulici byl vybudován nový přístupový bod pro Břevnov. Byl osazen pro začátek 2x 5GHz a 1x 2,4GHz sektory. Pokrytí Břevnova je teď tedy téměř 100%, naše síť teď zasahuje i do dosud zakryté oblasti kolem Petynky a výjezdu ze strahovského tunelu.Čti více »
 • Plánované zlepšení pokrytí

  V nejbližších dnech a týdnech se dočká vylepšení pokrytí Břevnov a Hostivice. V obou lokalitách jsme našli tak lukrativní místa, že jsme se rozhodli pro výstavbu přístupových bodů i přes nepřízeň počasí. Přibližně do 14 dní bychom měli mít Břevnov i Hostivici pokryty přinejmenším z 95% 🙂 O stavu prací Vás budeme informovat průběžně.Čti více »
 • Upgrade páteře Praha -Chýně

  V posledních několika chladných dnech strávili naši technici opět několik hodin na střechách, výsledkem jejich práce je navýšení celkové kapacity páteře do Chýně na cca. 40MBit, přičemž přibližně polovina této rychlosti je určena pro klienty našich wifi hotspotů, zbytek poslouží našim firemním klientům. I přes značnou konkurenci v Chýni, kde působí celkem 3 ISP a jedno občanské sdružení, můžeme předpokládat, že do obce dodáváme nejvíce konektivity ze všech konkurentů 🙂 Pokud naše síť a sítě našich partnerů v Chýni poroste …Čti více »
 • Upgrade spoje Dědina-Vypich

  Během včerejška došlo k upgradu páteřního spoje Dědina-Vypich. Akce proběhla za velmi nepříznivého počasí a bohužel se neobešla bez výpadku. Klienti připojení za tímto bodem(Břevnov, Řepy východ, Stodůlky východ, Košíře, Bílá hora východ a Petřiny východ) jsou nyní na prvním skoku od brány připojeni novým stabilním spojem a měli by v mmnohem menší míře pociťovat případné kolísání rychlosti v důsledku agregace linky.Čti více »
 • STOP STAV novych klientu + vypadek o vikendu.

  Omlouvame se vsem klientum, kterych se dotkl vikendovy vypadek site na Bile Hore, Brevnove a Stodulkach. Zavada byla zpusobena silnym vetrem, ktery poskodil zarizeni. Zaroven jsme nuceni vyhlasit stop stav novych klientu, z dovodu onemocneni nasich techniku pripojujici nove klienty. Predpokladany delka stopstavu je jeden tyden. Dekujeme za pochopeni.Čti více »
 • INDOŠ skončil..

  Tedy podle webu Indos.cz stále něco pod tímto názvem funguje, ale podstatná část, tedy společný nákup konektivity Ministerstvem školství od O2, dříve Telecom, byl ukončen k 31.10.2007. Tím fakticky padá monopol dominatního operátora na poskytování internetu základním a středním školám. Kolik státních miliónů mohlo být ušetřeno, kdyby stát šel rovnou cestou příspěvku školám a volbu providera i hardwarového a softwarového řešení(které bylo plošně postaveno na platformě Windows a jeho plošným dodavatelem byla jedna počítačová společnost) nechal na nich, těžko odhadovat. …Čti více »
 • Generální oprava AP Restaurace nad Šárkou

  Předvčírem ve večerních hodinách došlo k celkové výměně zařízení obsluhujícího bod Růžek, který pokrývá oblast rodinných domků v Liboci. Posledních několik týdnů trpěli klienti tohoto bodu častými výpadky spojení. Několik klientů ještě neprovedlo restrat svých zařízení, po němž by jim měl internet opět fungovat, u některých klientů se starším zařízením Ovislink WL1120 řešíme problém s kompatibilitou s novu technologií.Čti více »
 • CZSpeed.net AP Vondrusova Repy

  Bylo vystaveno nove AP pokryvajici ulici Vondrusova v Repich. Nese Essid www.czspeed.net.vondrusova a vysila na 1.kanale. AP je priprave pro pripojeni zajemcu z teto oblasti.Čti více »
 • Upgrade Chýně

  Během víkendu (termín bude vybrán dle aktuálního počasí) dojde k upgradu páteřních spojů Navigátorů-Chýně. S rostoucím počtem klientů se stávající páteř ve špičkách začíná dostávat na hranici svých možností, s příchodem zimy lze předpokládat další nárůst zátěže. Upgrade bude pravděpodobně doprovázen výpadkem internetu v celé Chýni v předpokládané délce cca. do 2 hodin. Odměnou bude kvalitnější internet pro všechny naše klienty v této oblasti. UPDATE(neděle večer): výpadek se nekonal, našli jsme cestu jak se mu vyhnout 🙂 Upgradovaný spoj bude …Čti více »
 • Nový přístupový bod pro Ruzyni a Zličín

  Dnes odpoledne proběhl upgrade přístupového bodu U Valu 862. Byl přídán 5GHz sektor zlepšující pokrytí Ruzyně v okolí marketu OBI, možnost připojit se by měli mít i zájemci z výše položených oblastí Zličína(s výhledem na sídliště na Dědině). S upgradem souvisel výpadek sítě v Hostivicích, za komlikace se omlouváme.Čti více »
 • Nové 5GHz sektory

  2 nové 5GHz sektory byly přidány na budovu libocké fary. Páteřní spoj Dědina-Fara byl upgradován odpovídajícím způsobem. Po delší době je tak na faře opět prostor pro připojování nových klientů i pro zájemce o upgrade na 5GHz. Na Restauraci nad Šárkou pokrývající rodinné domky v dolní Liboci byl včera večer vyměněn postarší accesspoint, což by mělo přispět k lepší stabilitě připojení klientů na 2,4GHz. Další úpravy tohoto bodu spolu s posílením 5GHz pokrytí okolí jsou v plánu v nejbližší době.Čti více »
 • Nový 5GHz sektor ve Stodůlkách

  Na přístupovém bodě Chalabalova 1600 proběhly v neděli odpoledne významné úpravy. Byl vystavěn nový, pevnější a vyšší stožár a zprovozněn nový 5GHz přístupový bod pokrývající směr Náměstí na Lužinách. V nejbližší době bude ještě předěláno napájení a lidem v domě bude umožněno kabelové připojení k naší páteřní síti. V nejbližších dnech je v plánu nový 5GHz sektor posilující pokrytí Ruzyně.Čti více »
 • Jak se mimozemšťané učí stavět sítě..

  Narazil jsem na zajímavou diskuzi k problematice funkčnosti sítě jednoho ufona 🙂 Ta společnost by zřejmě měla zvážit, zda ten první rok než to (snad) začne fungovat neposkytovat občasný internet jako betatesting zdarma..pk bych o tom uvažoval 🙂 Link uvnitř článku.Čti více »
 • Zkusebni pristupovy bod pro Nebusice

  Byl zkusebne spusten pristupovy bod pro Nebusice v pasmu 2,4Ghz. Nese essid www.czspeed.net.nebusice. Dostupnost by mela byt na vyse polozenych castech Nebusic smerem z Bile Hory. O rozsireni pokryti pro cele Nebusice zatim jedname. Prozatim hledame vhodne misto pro umisteni AP.Čti více »
 • Internet pro Kosire, vylepseni pokryti sidliste Repy a Vokovice.

  Ve vecernich hodinach byl zprovoznen pristupovy bod pro oblast Kosire, sidliste Homolka, castecne Motol a pro sidliste pod Strahovem. Oblast je pokryta signalem na 2.4Ghz a z velke casti i signalem na 5Ghz. Pripojeni v dane lokalite bude mozne od zitra. Probehlo take zlepseni pokryti na sidlisti Repy a to predevsim pro ulice Simonova, Bazovskeho, Makovskeho, Spanielova a na Mokline. Dale pristupovym bodem z Bile Hory, a to predevsim pro ulice Nevanova, Laudova, Skuteckeho a Makovskeho. Byl take presmerovan paterni …Čti více »
 • Rozšíření pokrytí

  Předvčírem v odpoledních hodinách byla provedena podstatná úprava bodu Bělohorská 2060 po stránce uchycení antén. Společně s tím byl zprovozněn nový 5GHz sektor směr Košíře a zlepšena funknčnost wifi přístupových bodů CZS35 a CZS36. Další rozšíření pokrytí pro oblast Košíře proběhne v následujících dnech. Včera proběhlo jednání se zatím nejmenovanou společností, jejichž výsledkem bude pravděpodobně možnost rozšiřování pokrytí výrazně jednodušší cestou a prakticky do jakékoliv oblasti v okolí naší stávající sitě.Čti více »
 • Jednání o spolupráci a rozšiřování pokrytí

  Dnes ráno se po dlouhé odmlce jednání sešli představitelé sítě CZSpeed.NET s představiteli spřátelené "konkurence", břevnovské sítě Arachne Labs. Byla dohodnuta širší spolupráce, kterou symbolicky stvrdí zprovoznění peeru těchto sítí někudy přes Bílou Horu, s tím že podrobnosti se ještě dořeší 🙂 Peer, který konečně umožní komunitně aktivní části našich členů dostat se do zbytku pražské czfree rozumnou rychlostí, může být využit i pro další účely, jako vzájemná záloha IGW. Dále byla rozvinuta jednání směrem k posílení pokrytí v oblasti …Čti více »
 • Další upgrade páteře

  Spoj Malobřevnovská-NA břevnovské pláni, tvořící páteřní přípoj pro CZS11 v severní části Bílé Hory byl upgradován na 5GHz p2p linku. Zároveň byl bod Na Břevnovské pláni osazen ještě jedním wifi přístupovým bodem pro zvýšení kapacity sítě v oblasti Bílé Hory a Řep.Čti více »
 • Upgrade páteře

  Páteřní spoj Dědina-Liboc, který obsluhoval přístupové body Braškovská a Fara, byl rozdělen na dva samostatné směrovější spoje. Klienti připojení na tyto body by měli pocítit snížení latencí do internetu a vyšší rychlosti připojení ve večerní špičce.Čti více »
 • 02 opět na Lupě

  Na Lupě vyšel další článek popisující zkušenosti uživatelů s Telefonicou. Velmi zajímavá je i diskuze pod článkem, z níž zajisté získáte dojem, že nejde o vyjímečný případ. Link po rozkliknutí nadpisu.Čti více »
 • Nový tarif

  Vzhledem k rostoucímu zájmu o naše 5GHz služby, a zvláště o individuální tarify nad hranicí tarifu 5G plus, jsme do ceníku přidali tarif 5G ultra s rychlostí 5120kbit oběma směry, který byl dosud nabízen uživatelům se zájmem o velmi rychlé připojení individuálně.Čti více »
 • Klientske zarizeni

  Aneb neco malo o spravnem zachazeni s klientskym zarizenim.....Čti více »
 • Další dům na páteřní síti

  Na základě iniciativy našeho dlouholetého člena sítě, Aubiho, byl k páteřní síti připojen a zasíťován další bytový dům, Karlovarská 2. Aubi a společnost Auto Place si již připojení 5GHz užívají. Ostatní obyvatelé byli nebo budou informováni o podmínkách připojení k naší síti.Čti více »
 • Rekonstrukce CZS11

  Jeden z nejstarších bodů naší sítě v ulici Na Břevnovské pláni, kde dosud sloužil stařičký PC router, prošel rekonstrukcí, která by měla odstranit výpadky, které byly poslední dobou poměrně časté. Za několikadenní výpadek avizovaný na zdejším infoserveru v souvislosti s rekonstrukcí střechy se omlouváme. Klienti připojení na tomto bodě se od včerejška stali přímou součástí naší sítě, zdejší infoserver byl zrušen a další informace k provozu hotspotu budou zveřejňovány zde a zasílány na e-mail.Čti více »
 • Nový 5GHz sektor z Čistovické

  Z bodu Čistovická na Bílé Hoře byl vybudován nový 5GHz přístupový bod směr Řepy a Stodůlky. Na přístupovém bodě CZS11(Na Břevnovské pláni) bude zítra obnoven provoz po rekonstrukci střechy a vysílací technologie.Čti více »
 • Rekonstrukce webu

  Naše www stránky právě procházejí menší rekonstrukcí s cílem je zpřehlednit. Menu vlevo bylo již předěláno z obrázků na text a postupně nahrazujeme některé texty stručnějšími a aktuálnějšími. Nově vzniká také sekce VoIP, kde se koněčně dočtet o možnostech telefonování v naší síti, kterou již delší dobu nabízíme.Čti více »
 • Nove DNS servery !!!!

  Dnes byly zmeneny IP adresy DNS serveru. Namisto puvodnich : 62.240.161.226 a 227 budou nyni pouzivany 77.48.254.254 (primarni) a 77.48.100.254 (sekundarni). Prosim zmente si je urychlene na svych PC aby se predeslo pripadnym problemum.Čti více »
 • Telefonica a ADSL

  Na Lupě vyšel po delší době opět zajímavý článek k problematice Telefonicy a ADSL. Výstižný název článku "Až měsíc offline? I to je bleskové ADSL" mě pobavil zejména ve spojení s nedávnou nabídkou, kterou mi ukazoval jeden náš dlouhodobě spokojený klient když jsem mu byl trochu poopravit PC. V letáku stálo, že jejich ADSL je, narozdíl od wifi(opravdu tam napsali přímé srovnání, což mě potěšilo, neboť si asi konečně uvědomili jak vážná konkurence jim roste v regionálních providerech), funkční za …Čti více »
 • Upgrade bodu Bělohorská 2060

  Na přístupovém bodu poblíž křižovatky Vypich byl 5GHz spoj pro Řepy a Stodůlky rozdělen na dva samostatné spoje. Hotspot ještě čekají drobné úpravy stožáru a uchycení technologií a předělání napájení, neboť současné PoE již další zařízení neutáhne.Čti více »
 • Úpravy CZSpeed.NET AP1

  Na jednom ze starších přístupových bodů pro horní Liboc a Petřiny v Braškovské bylo dnes vyměněno zařízení za novou verzi Ovislinku WL5460 v2 s firmwarem e09. Zdá se že citlivost vysílací soustavy se vyrázně zlepšila, stařičký accesspoint už asi trošku nahluchl 🙂 Vzhledem k tomu že jde o testovací verzi firmware a ještě ladím nastavení, jakékoliv problémy hlaste.Čti více »
 • Upgrade spoje do internetu

  Včerejší upgrade spoje do internetu se poněkud protáhl a výpadek trval s přestávkami od 11 do cca 20hod. Několik komplikací se nakonec podařilo z velké části vyřešit, avšak stále přetrvává menší packetloss, který ve spolupráci s montážní firmou řešíme. Fotografie z montáže našeho nového spoje do internetu značky Summit dodám až bude trochu času 🙂 EDIT: Problém s LAGováním byl již odstraněn.Čti více »
 • Upgrade přístupového bodu Růžek

  Na hotspotu na Restauraci nad Šárkou proběhla rekonstrukce a přidání 5GHz sektoru posilujícího pokrytí směrem nad rodinné domky na jihovýchod. Kromě rodinných domků v bezprostřední blízkosti poskytuje možnost 5GHz připojení také okrajové části Petřin a horní Liboci. Omlouváme se za kratší výpadek služeb na tomto bodě. Node Fara a Braškovská trpěli odpoledne vyššími odezvami kvůli pootočení antény v Navigátorů 608, přes kterou jsou připojeny. Tento problém byl cca. v 17 hodin také odstraněn.Čti více »
 • CZS14 rekonstruováno, nová pražská čísla k dispozici

  Výměna antény na CZS14(Ciolkovského - východ 2,4G) výrazně zvýsila kvalitu připojení všem na tomto bodě. Havel nedávno releasoval novou řadu pražských telefonních čísel 245 008 xxx, takže jsou teď k výběru velmi zajímavá čísla, zabral jsem 3 pro další zájemce o instalaci VoIP od nás, a to s koncovkami 444, 345 a 045. Takže pokud o VoIP uvažujete, je asi vhodná chvíle si vybrat číslo, dokud jsou nějaká snadno pamatovatelná 🙂 Link na registraci po rozkliknutí článku. Pokud máte zájem …Čti více »
 • Upgrade node Braškovská – jih

  Páteřní link z Braškovské byl dnes odpoledne upgradován tak, že propustnost narostla o dalších pár Mbit. Zároveň byl přidán 5GHz sektor vykrývající především oblast horní Liboce. Omlouváme se za kratší výpadek internetu v této části sítě.Čti více »
 • Konec stop stavu

  Hromada požadavků na připojení z první poloviny března v kombinaci s nutnými změnami v síti byla konečně z velké časti vyřešena a opět tedy přijímáme požadavky na připojení nových klientů. Ještě nás čeká přesun části antén v Navigátorů 608 dle požadavků zdejší samosprávy, s nímž bude souviset několik různě dlouhých výpadků některých částí sítě (připojených na node Navigátorů 608-1.patro) v příštích týdnech, za něž se předem omlouváme.Čti více »
 • Nové dokumenty

  Zastaralý dokument Registrace ke GL(původně mající platnost do roku 2009, která byla legislativou zkrácena do loňska) byl v dokumentech nahrazen dvěma aktuálními Osvědčeními o komunikační činnosti, pro fyzickou osobu a nově vznikajicí s.r.o.. Tak schválně jak tyhle budou platit dlouho 🙂Čti více »
 • Node Hostivice

  Byl nainstalovan dalsi pristupovy bod v obci Hostivice.Čti více »
 • STOP STAV novych klientu

  Zadame prosim vsechny nove zajemce aby se zadosti o pripojeni vyckali do odvolani. DikyČti více »
 • Nové 5GHz AP směr Hostivice

  Včera večer bylo dostavěno nové 5GHz AP "U Valu 862" směr západ pokrývající především Hostivici. Další výstavba bude pokračovat v následujících dnech.Čti více »
 • Plán prací na nejbližší dny

  V příštím týdnu budeme příjímat požadavky nových zájemců na instalace jen velmi omezeně.Čti více »
 • Node Ciolkovského upgraded, Vokovice pokryty

  Přidání 5GHz AP na bod Ciolkkovského - Východ proběhl bez problémů. Tým B tak mohl ještě dnes vyrazit na bod J. Martího 6, kde byla připojena protistrana spoje a bylo vybudováno AP, které pokrývá Vokovice zblízka v pásmu 2,4GHz. Vokovice jsou tak pokryty cca. z 80%, přičemž značná část jak v pásmu 5GHz, tak v pásmu 2,4GHz.Čti více »
 • Upgrade bodu Ciolkovského – Východ

  Na středu, kolem poledne, je plánována montáž 5GHz přístupového bodu na dědinském node Ciolkovského - východ. Klienti AP www.czspeed.net.14 mohou během odpoledne pocítit pár drobných výpadků. Po provedení upgrade bude pokrytí Liboce 5GHz prakticky stoprocentní.Čti více »
 • Bezdratova-Praha.cz

  K projektu Bezdrtatova Praha zřídilo občanské sdružení Internet pro všechny alternativní informativní portál, který má veřejnosti sdělovat informace, které magistrát účelově zamlčuje. Aktivitu v tuto chvíli podporuje 16 pražských bezdrátových operátorů včetně nás. Link uvnitř.Čti více »
 • Rekonstrukce bodu Ciolkovského – Dědina

  Včera odpoledne až večer proběhla rozsáhlá rekonstrukce bodu Ciolkovského - Západ. Tento páteřní bod Sídliště na Dědině, který obsluhuje směrem na východ především Petřiny, Liboc a Vokovice (bylo rekonstruováno před několika dny). směrem na západ obsluje především vnitřní sídliště, starou Dědinu a Ruzyni.Čti více »
 • Nový přístupový bod – Bílá Hora

  V ulici Moravanů č.p. 83 byl předvčírem spuštěn nový přístupový bod posilující naše síťové kapacity na Bíle Hoře. Jde o 5DBi všesměrovku, která má za úkol posílit pokrytí v okolí ulice Moravanů, kde již jeden plný hotspot máme, ale stále se odsud ozývají noví zájemci o připojení.Čti více »
 • Bezdrátová Praha

  Naši zvolení zástupci opět bodují..poté, co ji minulý týden Ministerstvo pro místní rozvoj zamítlo dotace z fondů EU pro riziko veřejné podpory a možnostio narušení hospodářské soutěže, pražská radnice se rozhodla, že projekt "prohlížítka městského webu" za bezmála 400 mil. Kč zafinancuje(me?) sam(a/i). Nepotřebujeme sjízdné silnice, nebo lepší MHD, prý potřebujeme pořádně zahustit éter na 2,4 a 5GHz frekvencích. A jak už to tak bývá, na všem špatném musí úředník najít něco dobrého, aby se obhájil...Čti více »
 • Nový přístupový bod – U Valu 862

  Dnes byl zprovozněn páteřní spoj Navigátorů 608 -> U Valu 862. Propustnost byla naměřena kolem 25 až 30 MBit halfduplex. Bod zatím není osazen žádnými vysílači, ale jeho perspektivita je značná..krásný výhled na Kladno, Hostivici a další města západně od Prahy. I výhled do vnitřního sídliště Dědina je poměrně hezký. Až bude potřeba, není problém zřídit jakékoliv vysílače jak na východ, tak na západ.Čti více »
 • Stop stav nových klientů

  V těchto dnech dochazí k rozsáhlým úpravám na síti a proto žádáme všechny nové zájemce o připojení o vyčkání. Úpravy potrvají nekolik dní. Děkujeme za pochopení. Vrána Jan Dodatek: náběr nových klientů instalovaných svépomocí a pouze "dozprovozněných" technikem je stále možná, viz. časté dotazy. Instalace klientů našimi techniky budou obnoveny během příštích týdnů.Čti více »
 • Napsali o nás

  Článek se netýká ani tak moc naší sítě, jako spíše mých aktivit kolem projektu Bezdrátová Praha. Ale dá se říci, že v trochu okuchané pdoobě shrnuje nejdůležitější argumenty proti tomuto projektu 🙂 Link uvnitř.Čti více »
 • Přístupový bod Fara na 5GHz

  Nedávno vzniklý přístupový bod na Libocké faře, nahrazující zaniklé AP Sídliště Liboc, byl z provizorního stádia páteřního wifi linku z bodu Růžek upgradován na 5,4GHz link přímo z centra sítě. Ze stávajícího 2,4GHz přípoje byl postaven přístupový bod s ssid www.czspeed.net.52. Klienti tohoto bodu by tak měli pocítit značné snížení latencí a zvýšení propustnosti připojení.Čti více »
 • Protest proti bezdrátové Praze

  Projekt "Bezdrátová Praha" (http://wifi.praha-mesto.cz/) plánovaná naším magistrátem, je zjednodušeně řečeno vyhozením veřejných peněz do záchodu a likvidací desítek subjektů učástnících se hospodářské soutěže v oblasti poskytování rychlého internetu.Čti více »
 • Nový web

  Spuštění nové webové prezentace je na spadnutí, v současnosti probíhá její ladění a testování. Tímto otevírám veřejnou diskuzi o její podobě, veškeré názory vítány..Zajímavostí může být, že byla vytvořena bez pomoci komerčních operačních systémů pouze s použitím opensource nástrojů 🙂 Link uvnitřČti více »
 • Sekce samoinstalace

  Pro časté dotazy kolem možnosti připojit se k naší WiFi síti vlastními silami byla přidána sekce webu Samoinstalace s popisem podmínek samostatných instalací wifi připojení přímo zájemci. Vlastní instalace není vzhledem k specifikám tohoto řešení možná u technologie 5GHz.Čti více »
 • 50 WiFi AP, panenská Chýně a vylepšení Řep

  Včerejším upgradem chýně Narostl počet našich wifi access pointů na 50, plus některá menší lokálního významu. V Chýni jsme řešili problém proč nám nové AP neskenuje, ale po provedení opravy jsme zjistili, že problém není v AP, ale v tom že okolo žádné jiná horizontálně polarizované AP nejsou, v Praze nepředstavitelná situace 🙂 V Bazovského ulici byl spuštěn přístupový bod pro dopokrytí Řep.Čti více »
 • Chýně OnLine

  Včera ve večerních hodinách byly dokončeny práce na páteřní přípojce a prvním přístupovém bodu v Chýni. Nachází se na jdenom z domů v nově postaveném komplexu "Na Vyhlídce"Čti více »
 • WiFi versus ADSL – vyhráváme

  To, že parametry ADSL v podání CZ.O2.COM jsou zoufalé nejen ve srovnání se světem, je známý fakt. Takto napadnout konkurenci bých si za normálních okolností nedovolil, ale nedávno přišel jedné spřátelené společnosti propagační leták od této korporace, kde označují své ADSL za "spolehlivější a fungující za každého počasí...(další bláboly)" ve srovníní s wifi, což se mě pochopitelně dotklo. Schválně, ať se ozve kdokoliv z našich klientů. kdo měl v poslední době problém s připojením v souvislosti s počasím do diskuze. …Čti více »
 • Zrušili jsme AP a operativně ho nahradili

  Další podstatnou náplní posledního týdne byla nutnost zrušit AP č.22 v Pavlovské ulici a vyřešit situaci klientů na něj připojených. AP muselo, pro bezvýchodnou situaci ve snaze o dohodu s majitelem nemovitosti o jeho další existenci, být odstraněno do včerejšího večera. Během víkendu jsme proto zprovoznili AP Fara, nesoucí označení www.czspeed.net.50, umístěné pro většinu klientů zanikllé dvaadvacítky ve stejném směru na faře Konventu Karmelitánů, jimž je nutno za ochotu neuvěřitelně rychle pomoci s řešením situace poděkovat. To výrazně usnadnilo situaci, …Čti více »
 • Fakturace

  Tempo přibývání nových klientů stále roste a tak se mi opět podařilo nestihnout všechny přidat do účtárny tak, abych mohl včas(včera) vyfakturovat. Dnes snad doklepu zbytek klientů a faktury odešleme. Už aby byla zase pohodová zima, kdy se toho moc na střechách dělat nedá a já měl zase čas věnovat se jiným důležitýám věcem, jako je doladění účtárny 🙂 I když, nově pokryté Stodůlky jsou spíš o práci na balkónech paneláků, což lze i v zimě 🙁Čti více »
 • Pohled na fungování velkého modrého bratra z pohledu dalšího zaměstnance

  Není to tak dlouho co jsem Vás upozorňoval na zajímavý komentář k článku o nové nabídce O2 z pohledu technika společnosti. Myslím že pohled z úhlu zaměstnance linky technické podpory také není nezajímavý. Mimochodem, výměna základní desky SVM spoje zřejmě pomohla, od její výměny nedošlo k žádnému dalšímu minivýpadku.Čti více »
 • Krátký plánovany výpadek dnes

  Cca. poslední týden docházelo každý den k několika cca 5min výpadkům. Dnes náš dodavatel odhalil vadu na jejich zařízení, která toto způsobovala. Během cca. mezi 10h a 12h dnes dojde v souvislosti s opravou k výpadku internetu cca 15min. Pevně věříme že bude tento výpadek na dlouhou dobu poslední 🙂Čti více »
 • Až zas příště budete nervozní že internet hodinu nefunguje…

  Na lupě jsem narazil na zajímavý a poměrně věrohodný komentář ke článku, který zřejmě psal technik O2 a v němž popisuje pracovní podmínky i způsob chování tohoto giganta k zákazníkům 🙂 V článku najdete odkazČti více »
 • Přístupový bod Horní Ruzyně

  Přístupový bod byl včera posílen dalším sektorovým AP v horizontální polarizaci, které posiluje pokrytí především Sídliště Dědina z nového úhlu, což umožňuje připojení dalším zájemcům ve vysokých panelových domech kolem ulice Vlastina.Čti více »
 • Upgrade přístupového bodu Růžek

  Přístupový bod "Růžek" na budové Restaurace nad Šárkou se během prvního roku fungování v naší síti rychle stal důležitým bodem pro pokrytí oblasti rodinných domků v Liboci, odkud se stále ozývají noví zájemci o připojení. Již několik měsíců se nacházel ve stop stavu, kdy nebylo možné připojovat nové klienty. Dnes byl stávající pátřní point2point přípoj v pásmu 2,4GHz z bodu Molekula nahrazen páteřním 5GHz linkem z horní staré Ruzyně. Zároveň bylo doinstalováno nové 2,4GHz AP posilující pokrytí v oblasti rodinných …Čti více »
 • Hotel Radegast online

  Po páteční celodenní práci 3 našich techniků je zasíťován celý Hotel Radegast v Radčině ulici. Síť kombinovaná z UTP rozvodů a 2 bezdrátových accesspointů umožní desítkám zahraničních studentů zde ubytovaných využívat naší konektivitu z pohodlí jejich pokojů 🙂 Naši tehcnici tak získali další zkušenosti s velmi jednoduchým provedením zasíťování vícepatrových budov.Čti více »
 • Telefonní linky od Fayn – 200 volných minut za 99 Kč měsíčně

  Od 1. října získávají trvale všichni zákazníci s tarifem FAYN Tayfun 200 volných minut na volání do pevných sítí v ČR po celý den zdarma (v ceně měsíčního paušálu). Nevyužité minuty se nepřevádí do dalších měsíců.Čti více »
 • Stodůlky, Luka a Lužiny OnLine

  Dnes byl doladěn páteřní přípoj přístupového bodu "Stodůlky" a v oblasti jeho dosahu tedy nic nebrání připojování prvních klientů.Čti více »
 • Nové přístupové body

  Předvčírem byl zprovozněn 2,4GHz přístupový bod v ulici Čistovická, zlepšující pokrytí východní části Řep z jiného úhlu, než bod na Břevnovské pláni. Včera jsme také na Břevnovské pláni přidali další 5GHz sektor vykrývající především značnou část Stodůlek.Čti více »
 • O2 představuje nové tarify 🙂

  Pojďme se společně zasmát 🙂Čti více »
 • Ukončení spolupráce někdy i potěší

  Každý provider se čas od času rozloučí s některými klienty. My se můžeme pochlubit tím, že k tomu ještě nikdy nedošlo v důsledku nekvalitních služeb. Několika klientům byly smlouvy ukončeny v minulosti pro nedodržování Všeobecných podmínek (spamming apod.) z naší strany, ostatní výpovědi byly obvykle ze strany klientů podány z důvodů stěhování do lokality mimo dosah sítě. Před pár dny jsem obdržel další výpověď od klienta, který byl v naší síti jen pár měsíců, ale která mě opět přesvědčila, že …Čti více »
 • English price list fixed

  Removed Czech terms left by mistake in pricelist on "English please" page. So if you didn't understand anything in past, check it now 🙂Čti více »
 • Plánovaný výpadek internetu

  Na základě výsledku revizní kontroly trafostanice musí být provedena střední oprava transformátoru, ze kterého je napájena budova Shiran Tower. Přepojení na záložní část trafostanice bude provedeno v sobotu dne 09.09.2006. Z tohoto důvodu bude celá budova Shiran Tower v době od 8:00 do cca 12:00 hod. bez dodávky elektrické energie. V důsledku toho dojde postupně po vybití akumulátorů v záložních zdrojích k výpadku služeb. Omlouváme se tímto za problémy způsobené přerušením služeb a děkujeme za pochopení.Čti více »
 • Markéta On Line

  Včera byly dokončeny práce na připojení plochodrážního stadionu poblíž Vypichu. 5GHz spoj realizovaný z přístupového bodu na Bělohrské pláni a související kabelová síť na stadionu byly instalovány od soboty do pondělí. Zároveň s tím byl doinstalován na Bělohorské pláni 5GHz sektor vykrývající východní část Bílé Hory a přilehlou část Břevnova a Petřin. Vedení Markéty se nebrání myšlence dalšího šíření sítě z jejich stadionu 🙂 Zadáním bylo stihnout projekt realizovat během cca. 7 dní(do dneška), aby byl zaručen přístup novinářů k …Čti více »
 • Úspěšnost ve vyhledávačích

  Tak jsem si zase hrál chvíli s Googlem a zjistil jsem že "vyhledávačová politika" našeho webu je poměrně úspěšná. Ve výrazech, na jejichž vyhledání jsme na předních pozicích přibyly např. "network shop", "voip shop"(tyto dva pro český internet) nebo " internet liboc".Čti více »
 • Nový ceník

  Dnes byl zveřejněn nový ceník připojení. Rozděluje tarify do skupin podle typu připojení a hlavních cílových skupin na tarify pro domácnosti 2,4G a 5G pro firmy. Nebráníme se však ani připojování domácností v pásmu 5GHz ani naopak 🙂Čti více »
 • Data tečou

  K 21:00 protéká přes bránu 45,5MBit. Celá síť jede bez problémů 🙂 Jde o další rekord v okamžitém průtoku průtoku.Čti více »
 • Zvýšené rychlosti, plánované změny v tarifech

  Již několik dní si všichni naši klienti připojení prostřednictvím WiFi užívají nebývale vysoké rychlosti připojení. Toto zvýšení není chybou, ale záměrným testem toho, co naše síť unese. CZspeed.NET tak dává svým klientům k dispozici nevyužitou internetovou konektivitu. Rychlosti by se v závislosti na části sítě a momentálním vytížení měli pohybovat nad Vaší vyhrazenou rychlostí a horní hranice je někde kolem 3MBit / s. I když k posuzování stability tohoto nasavení je ještě brzy a bude ho asi ještě potřeba doladit, …Čti více »
 • Nabídka VoIP služeb rozšířena o Ha-Loo.Ha-Vel

  V eshopu se objevila nabídka služeb VoIP telefonování prostřednictvím služby Ha-Loo. Ceny hovorů jsou od 0 Kč do 0,90 Kč/min do pevných sítí a 3,90 Kč/min do mobilních sítí. Vteřinová tarifikace od 1 vteřiny hovoru a nulový měsíční paušál. Až nás bude 20, budeme moci vracet 10% provolaných peněz ve formě kreditu na další volání 🙂Čti více »
 • Nabídka služeb Fayn.cz

  V e-shopu nově naleznete zvýhodněnou nabídku aktivací Fayn tarifů a kreditu. Dourčení potřebných informací e-mailem, platba převodem, pro klienty CZSpeed.NET možno po dohodě hotově. Pro vyzkoušení VoIP telefonování je vhodný tarif Fayn Free, jehož aktivace je zdarma(obsahuje veřejné telefonní číslo), neplatí se u něj měsíční paušál a zdarma obdržíte i 10 Kč kredit. S dalšími operátory o velkoobchodní nabídce jednáme. Pro naše klienty chystáme speciální nabídku prioritizace služeb VoIP pro nejvyšší kvalitu hovorů, která bude na požádání a ZDARMA. V …Čti více »
 • Zrychlení

  V souvislosti s nevyužitou konektivitou jsme se rozhodli zkusit navýšít rychlosti všech klientů. Toto zrychlení není garantované ani vyzkoušené 🙂 Prosím hlaste všechny problémy adminům na ichatu.Čti více »
 • VoIP – Rozšíření možností dovolat se nám zdarma

  Včera byla do naší ústředny zapojena druhá VoIP linka, tentokrát od společnosti Fayn.CZ. Primární zůstává pro příchozí hovory Ha-vel, tato linka nám slouží jako primární pro odchozí hovory. Za 300 Kč měsíčně neomezené volání po celé ČR 🙂 Nicméně, voláte-li Z Faynu, 802.cz,Voinetu, VoIPEXu, či Cesnetu, zastihnete nás na čísle 212 242 488 zdarma, ze sítě ČTc platí standartní tarifikace.Čti více »
 • Nový síťový online obchod

  Byl spuštěn nový elektronický obchod, který nabízí základní potřeby pro výstavbu počítačových sítí, ať již drátových nebo bezdrátových. Obchod běží v testovacím provozu, časem přibyde další zboží. Účelem je nabídnout praxí osvědčené výrobky našim klientům, veřejnosti a dalším komunitním sítím(zde prosím věnujte pozornost zvláště 5 a 10-packům za bezkonkurenční ceny). Jakékoliv připomínky vítáme, obchod je v testovacím provozu.Čti více »
 • VoIP linka zapojena v ústředně CZSpeed.NET

  IP telefonní linka od společnosti Ha-Vel byla zkušebně zapojena do telefonní ústředny v naší centrále. Ode dneška se nám tak můžete dovolat na tel. číslo 245009646. Volání na toto číslo ze sítí Ha-Loo, VoIpex, 802.VOX a Cesnet(Vysoké školy) je zdarma. Ze sítě Českého Telecomu platí standartní tarifikace volání na pevné linky.Čti více »
 • K probíhajícím testům VoIP..

  Fayn mě po prvotním nadšení trošičku zklamal, vyskytují se potíže při příchozích volání z klasické pevné linky. Linka poměrně často hlásí obsazeno (asi v 1/2 případů). Technická podpora Faynu se snaží problém shodit na jiné(Telecom, naše ústředna, VoIP brána - Asus VP100) a chybu v jejich systému odmítá. Při volání z mobilu se chyba neprojevuje. Odchozí hovory do všech sítí bez problémů. Pro otestování, zda je chyba skutečně jinde než u Faynu jsem zkoušel softwarový telefon i volání z linky …Čti více »
 • Hledáme technika

  Vzhledem k nepracovnímu úrazu našeho hlavního technika, který mu znemožňuje efektivní práci, hledáme náhradníka. Pokud se nebojíš občasné práce na střeše a chceš si za zábavnou a pestrou občasnou práci něco přividělat, možná hledáme právě tebe.Čti více »
 • Bílá Hora dopokryta

  Asi před týdnem byly zprovozněny 2 nová AP a páteřní 5GHz link na Bílou Horu - Východ (panelové domy vedle Bělohorské kousek nad Vypichem). Nesou SSID www.czspeed.net.35 a www.czspeed.net.36. Testovací provoz proběhl hladce.Čti více »
 • VoIP telefonování v síti CZSpeed.NET

  Po dlouhém plánování jsem si konečně našel chvilku a pustil jsem se do finálních testů VoIP telefonie. Včera jsem pořídil VoIP gateway Asus VP100 s podporou standartu SIP a pustil jsem se do testu vytipovaného cenového favorita v oblasti VoIP, Fayn.CZ. Jen ještě pro ty, co nevědí o co jde. VoIP telefonie umožňuje zřízení běžné telefonní linky s pražským telefonním číslem připojené po internetu. Dalším internetovým telefonistům voláte zdarma, měsíční paušály začínají od 0 Kč a za cca 300 Kč …Čti více »
 • Další komunitní síť naším odběratelem

  V posledních týdnech probíhalo jednaní s Řepskou sítí Loccal.NET o možné spolupráci s naší společností. Jednání vyústila v dodávku konektivity, realizovanou přímým 5GHz linkem z centra sítě a dohodou o možnostech další spolupráce v podobě peeringu sítí.Čti více »
 • Provoz na síti v poslendním měsíci

  Jen pro zajímavost, za posledních 30 dní proteklo centrálním uzlem sítě v ul. Navigátorů přibližně 4,4 TeraByte dat. Toto číslo nezahrnuje traffic realizovaný mezi uživateli sítě v rámci segmentů, jež nejsou propojeny přes centrální bod.Čti více »
 • Web upraven

  Tak jsem si dnes našl pár hodin a konečně zbavil náš web toho otřesného framesetu. Výsledkem bude snad efektivnější indexace obsahu googlem 🙂 Vzhled hlavní stránky, na níž navigační lišta vypadá dost odlišně od ostatních stránek, ještě doladím..teď se ale musím věnovat důležitějšímu..dalšímu rozvoji sítě po fyzické stránce..Čti více »
 • Upgrade AP Růžek

  Na AP Růžek(www.czspeed.net.24) byl upgradován firmware na APPro(www.appro.cz). Toto by mělo zlepšit stabilitu spojení, které v posledních několika měsících několikrát spadlo a byl zapotřebí reset zařízení. Klienti dnes mohli chvílemi pocítit krátké výpadky spojení. Za nepříjemnosti se omlouváme.Čti více »
 • Změny v ceníku

  Po dlouhých debatách jsme se rozhodli změnit cenovou nabídku našich služeb. Vzhledem k růstu objemu nakoupené konektivity počátkem roku si již můžeme dovolit nabídnout za cenu dosud agregovaných(1:4) tarifů stejné rychlosti bez agregace. Navíc jsme přidali 3 agregované tarify s vyššími maximálními rychlostmi.Čti více »
 • Další zlepšení páteřní infrastruktury

  Během dnešního slunečného víkendového dne byly vybudovány další 2 5GHz linky. Nový bod sítě vznikl na okraji louky kolem Mohyly směrem ke staré Ruzyni. Byl připojen na centrum sítě v ul. Navigátorů a 5GHz signálem z něj byla pokryta další část Liboce, přibližně mezi ulicemi Libocká a Hostouňská.Čti více »
 • Změna Všeobecných podmínek

  Tímto oznamujeme naším klientům změnu Všeobecných podmínek poskytování telekomunikačních služeb, v soulad se stávajícím zněním podmínek a Zákona o telekomunikacích s tříměsíčním předstihem před vstopením změn v platnost.. Více v článku..Čti více »
 • Výpadek dodávky elektřiny

  Včera kolem 19h došlo k poměrně rozsáhlému výpadku proudu na cca 30min v oblasti Liboce a Dědiny. Většiny našich klientů se nedotkl, naše přístupové jsou až na výjimky(náročnost technické realizace, tentokrát se jich výpadek stejně netýkal) zálohovány náhradními zdroji UPS. Podrobnosti v článku.Čti více »
 • Nový páteřní link směr Bílá Hora

  Během víkendu byl zprovozněn další 5GHz spoj Navigátorů-Bílá Hora. V sobotu byla postavena strana Navigátorů, v neděli na ní byl "pověšen" významný firemní zákazník z Bílé Hory.Čti více »
 • Konec experimentu

  Experimentální týden skončil a bohužel ne s příliš uspokojivým výsledkem. Během několika zkoušek s navýšením rychlostí to některé části sítě neustávaly nejlépe, tudíž byly rychlosti vráceny na původní úroveň a nyní zvažujeme další možnosti, více v článku.Čti více »
 • Plánovaný experiment

  Dnes cca v 19hodin začne dlouho plánované experimentování s plošným zvýšením horní hranice rychlosti našim klientům. Bude se týkat všech klientů, kteří mají tarif CZSpeed Standard nebo vyšší. CZSpeed.NET chce tímto krokem kapitalizovat hlavní konkurenční výhodu spočívající v nepřetížené a ve své podstatě neagregované poslední míli.Čti více »
 • Opět v plné síle

  Jak jsem informoval někdy koncem ledna, Honza Vrána alias Slimmer , hlavní administrátor naší sítě, odcestoval cca. na měsíc na studijně dobrodružnou cestu po Asii. Včera se vrátil a tým starající se o naší síť je opět kompletní. Takže budeme mít po "pouze údržbovém měsíci" zase dost lidských sil na rozšiřování sítě a upgrade páteřních spojů.Čti více »
 • Nový přístupový bod Braškovská-Sever

  Tento bod opět posiluje kapacitu sítě v oblasti Liboce. Někteří klienti budou otočeni pro odlehčení AP Růžek a CZFP6-VUR.Čti více »
 • Upgrade hlavní serverovny, novinky ze sítě

  Hlavní serverovna v ul. Navigátorů doznala v posledních týdnech velkých změn. Souviselo s tím několik drobných výpadků. Výsledkem jsou lepší latence uvnitř sítě i do internetu, zjednodušení správy a zvýšení spolehlivosti.Čti více »
 • Nový systém novinek

  Jak jste si asi všimli, byl upraven design i skriptové jádro hlavní stránky. Všechny články jsou nyní "rozklikávací" a ke všem lze přidávat komentáře.Čti více »
 • Nový fakturační systém

  Díky obdivuhoidně odvedené programátorské práci našeho spolupracovníka, Martina Kříže zvaného Smokenet, byl zprovozněn nový elektronický fakturační systém. Již brzy budete znát svůj aktuální stav účtu u nás kdykoliv budete chtít..Čti více »
 • 5GHz link Navigátorů-Braškovská dokončen

  Node Braškovská(tedy místní kabelová síť a AP s SSID "CZSPEED.NET AP1") se dočkal konečně upgrade na 5GHz. Link jsme dokončili cca po 8 hodiních čistého času mrznutí na obou bodech dnes cca. v 8 večer, pár hodin ještě probíhalo ladění z tepla domova 🙂 Děkuji všem zůčastněným(tedy i klientům za trpělivost). Věřím že to přispěje zkvalitnění služeb v dalším síťovém segmentu.Čti více »
 • Reakce na tiskovou zprávu spol. Pe3nyNET s.r.o.

  Dne 11.1.2006 spol. Pe3ny.NET s.r.o. avizuje převzetí sítě Praha6.NET a získání dominance na trhu na Bíle Hoře. Tato informace je však přinejmenším zavádějící.Čti více »
 • Upgrade úspěšně dokončen

  Je 12:57 a s velkou radostí mohu oznámit že před několika málo minutami byl 10GHz spoj do internetu úspěšně oživen a vykazuje velmi dobré vlastnosti. Nyní je na našich scripterech, aby překopali shaping na bráně na novou rychlost a na našem účetně-finančním oddělení(tedy na mě 🙂 ) aby dořešilo zaplacení instalace našemu dodavateliČti více »
 • Plánovaný výpadek internetu

  Zítra cca. v 10 hodin dopoledne započne dlouho plánovaný upgrade technologie připojující nás k internetu.Čti více »
 • Veřejné IP

  Poslední týdny jsme trpěli akutním nedostatkem veřejných IP adres. Mnou vyplněný formulář organizace RIPE byl několikrát vrácen jako špatně vyplněný. Dnes jsme konečně zvítězili nad byrokracií a bylo nám providerem naroutováno dalších 128ks veřejných IP adres.Čti více »
 • Další 5GHz link na Bílou Horu zprovozněn

  Tak tu máme první letošní aktualitku. Off s Kačisem, správci části rozpadající se sítě Praha6.NET, se nakonec nečekaně rozhodli odebírat internet od nás. Takže byl postaven další, v prosinci již třetí, 5GHz link na Bílou Horu. Případné přečíslování a začlenění do našeho cloudu je ještě v jednání.Čti více »
 • Přejeme Vám krásné Vánoce a šťastný nový rok

  Tak toto je pravděpodobně poslední aktualitka, kterou tento rok přidávám. Pokusím se stručně shrnout dosavadní vývoj a plány pro další rok.Čti více »
 • Nové diskuzní fórum

  Maco nám na síti zprovoznil nové diskuzní fórum.Link uvnitř čánku.Čti více »
 • Další 5GHz link na Bílou Horu

  Nejprve uvedu na pravou míru informaci ze 4.12.: šlo o spoj mezi body Slimmer a Aleš. Včera byl zprovozněn druhý z plánovaných 5GHz spojů, tedy Slimmer-Student. Vykazuje výbornou stabilitu a přenosovou rychlost kolem 25Mbit. Zároveň s ním byly zprovozněny 3 nové AP v tomto bodě, SSID www.czspeed.net.27 až 29. CZSpeed.NET má tedy na Bílé Hoře opět rozsáhle volné kapacity a je v tuto chvíli schopna v této lokalitě pojmout cca 50 nových členů. Tím bylo dotvořeno alternativní řešení pro členy …Čti více »
 • Restrukturalizace sítě

  Někteří klienti již byli kontaktováni a pár dalších ještě kontaktováno bude. Vzhledem k několika novým bodům postaveným v posledním roce je vhodné některé z Vás přepojit na bližší body a zajistit tak stabilnější spojení a zároveň snížit zatížení pásma 2,4GHz naší sítí.Čti více »
 • Páteř na Bílou Horu posílena

  Dnes byl zprovozněn první z plánovaných 5GHz linků na Bílou Horu mezi Body Slimmer(CZSpeed Central point) a Student.Čti více »
 • Internet zdarma od městské části na Praze 6 zatím nebude

  Za společného úsilí sítí Hanspaul-city.NET, Arachne Labs, Suchdol.NET a CZSpeed.NET se nám podařilo zastavit výběrové řízení na veřejnou bezdrátovou WiFi síť Prahy 6.Čti více »
 • Jimm – konečně alternativní komunikace z mobilu

  Již delší dobu mě trápilo, že když někomu posílám SMSkou 1/5 kilobjtu dat, platím za to nehorázných 1,50Kč. Jedinou alternativou byly rozměrově velké smartphones s operačním systémem Symbian, do kterých se dal nainstalovat klient pro ICQ. Tyoto přístroje byly ale drahé a zbytečně tížíli v kapse, proto jsem zůstaval u SMS. Nedávno jsem ale objevil úchvatnou věc - opensource J2ME program Jimm. Dá se nainstalovat do většiny nových mobilů s podporou Javy.Čti více »
 • Mozilla se šíří..

  Dnes jsem po delší době brouzdal ve statistikách návštěvnosti našeho webu. Poprvé za jeho existenci předběhl počet přístupů z Opensource prohlížeče Mozilla a jejích příbuzných v součtu počet přístupů z Internet Exploreru 🙂 a to poměrem 49,9% pro Mozillu a 46,7% pro Explorer.Čti více »
 • Srovnání služeb s konkurencí

  Před pár lety jsem navštěvoval v rámci studia 1.semestru VŠE kurz Obchodní právo, seznamující studenty mj. s právní úpravou reklamních sdělení. Za neetické se v oblasti regulace reklamy považuje v první řadě přímé srovnávání s konkurencí. Proto jsem se dosud, ač je to vzhledem ke kvalitě služeb poskytovaných stále v mnoha oblastech monopolním operátorem, velmi lákavé, přímému srovnávání s Českým Telecomem vyhýbal. Marketingoví odborníci Czech On Line, v rámci propagace služby Volný, však přímé srovnávání zřejmě za etické považují. Dokonce …Čti více »
 • Aktualziace seznamu lokálních služeb

  Viz link služby v horním paneluČti více »
 • Změna SSID některých našich bodů

  Spolupráce s okolními sítěmi, především Dedina.NET, postupně přerostla hranici toho, co lze považovat za pouhou spolupráci a vznikl tak jednotný projekt rychle expandující regionální sítě, CZFree cloudu 10.20.0.0.Čti více »
 • Nové AP

  Včera v pozdních večerních hodinách byl zprovozněn nový přístupový bod "Na Růžku" posilujicí pokrytí Liboce. Nese SSID www.czspeed.net.24 a probíhá testování a ladění provozu tak, aby nekonfliktoval s ostatními sítěmi v této lokalitě.Čti více »
 • Nové AP posiluje pokrytí Liboce

  V ul. Navigátorů byl zřízen vertikálně polarizovaný přístupový bod řešící omezenou kapacitu současného AP DEDINA_12 vykrývající značnou část Liboce. Nese SSID www.czspeed.net.20Čti více »
 • Úpravý v Braškovské

  Během dnešního nebo několika následujících dní se plánují úpravy routeru v Braškovské. Znamená to jeho odpojení od sítě. Samozřejmě máme připravené náhradní řešení připojení této části sítě k internetu.Čti více »
 • Nové AP Libovická

  Kvůli potřebě zvýšit kapacitu sítě v západní části Liboce byl zprovozněn nový přístupový bod v hroním patře panelového domu v Libovické ulici.Čti více »
 • ČTÚ, nové 5,4GHz pásmo a CZSpeed.NET

  Velká část území pokrytého naším signálem v 2,4GHz je nyní připojitelná i pomocí telekomunikačním úřadem nově schválené 5,4GHz technologie.Čti více »
 • Úprava směrovacího centra Braškovská – Sklep

  Vzhledem k poměrně rychlému růstu kabelové i bezdrátové části naší sítě by byl dosavadní stav provizorního propojování různě uložených zařízení do budoucna neúnosný, již nyní bylo těžké se v kabelech vyznat. Po dvoudenní práci vypadá centrum sítě ve sklepě podle mě již celkem profesionálně, ale podívejte se na fotku sami 🙂 Až budu mít zase pár přebytečných hodin, pustím se do upgradu centra Braškovská - půda 🙂Čti více »
 • Problémy AP CZSpeed.NET 14

  Vzhledem k probíhajícímu zateplování panelových domů na sídlišti na Dědině byl částečně zakryt výhled od přístupového bodu lešením.Čti více »
 • Policejní stát!

  Shodně jako CZFree.NET a řada dalších webů se stavíme proti ilegálnímu policejnímu zásahu proti technoparty Czechtekk. Útočít s obušky, vodními děly a slzným plynem a navíc dokonce vyhrožovat střelnou zbraní mírumilovnému shromáždění nám nepřipadá normální. Podpořte prosím demonstrace, petice i další akce.Čti více »
 • CZFree.NET film

  Pro ty, kteří něco o fungování této komunitní sítě je to dobrá zajímavost a ti kteří nic nevědí si mohou udělat alespoň základní představu pohodlně a bez čtení 🙂Čti více »
 • Elektronická fakturace

  Po několikadenním úsilí se mi podařilo dát dohromady systém elektronické fakturace. Nyní probíha jeho testování.Čti více »
 • Přečíslování

  Během včerejšího odpoledne došlo ke kompletnímu přečíslování sítě CZSpeed.NET.Původní IP rozsah 192.168.60.x zůstává dočasně funkční, nicméně v nejbližších dnech bude odstraněn.Čti více »
 • Výpadek internetu

  Dnes ráno cca ve 3 hodiny došlo k havarijní situaci u dodavatele internetové konektivity. Pravděpodobně v důsledku elektrického šoku způsobeného bleskem odešlo několik směrovacích zařízení. Dohledová služba začala okamžitě záležitost řešit a cca. v 9 hodin ráno byla dodávka internetu obnovena. Ostatní síťové služby fungovaly bez přerušení.Čti více »
 • Další páteř na 5,8GHz

  Byla přebudována další část páteře CZFREE cloudu 10.20.0.0/16 mezi body Molekula a VUR, nyní běží v testovacím provozu.Čti více »
 • Konektivita navýšena!

  Včera vpodvečer došlo ze strany dodavatele internetové konektivity konečně k domluvenému navýšení. Spolu se sítí Dedina.NET nyní disponujeme internetovou bránou o kapacitě 4,8mbit fullduplex, upload je ovšem dočasně omezen technologickou bariérou přenosového hardware brány na cca. 3mbit.Čti více »
 • Spojení sítí VUR, Molekula, Dedina.net a CZspeed.net.

  Minulý týden se po vzájemné domluvě bodů VUR, Molekula, sítě CZspeed.Net a Dedina.net proběhlo spojení v jeden celek reprezentovaný jako CZfree.net cloud 10.20.0.0/16Čti více »
 • Nový páteřní link do internetu

  Před několika dny byl nainstalován nový Trangolink pracující na frekvenci 5,8GHz s reálnou kapacitou 5MBit fullduplex Páteřní spoj do sítě internet se chová velmi stabilně, od jeho instalace 26.3. bylo provedeno několik drobných technických vylepšení. Kromě pár několikaminutových výpadků souvisejících s rozvojem sítě, spoj pracuje bez problémů.Čti více »