FAQ

Odpovědi na často kladené otázky.

K připojení není zapotřebí telefonní linka. Naopak přes naše připojení je možno zřídit IP telefonní linku bez paušálu.

Naše připojení je zásadně nelimitované datově i časově.

Ceny našich služeb začínají na 166Kč bez DPH (200 Kč s DPH) za měsíc.

O síť CZSpeed.NET pečuje tým administrátorů a techniků s mnoholetými zkušenostmi. Naše síť se vyznačuje nízkou latencí jak uvnitř sítě, tak do veřejného internetu, ideální pro profesionalní hráče her, telefonování, a videopřenosy. Síť je postavena na technologiích renovovaných evropských výrobců s minimální poruchovostí, a to od páteří až po poslední míle(Mikrotik, Ubiquiti Networks..).

Konkurenční ISP nabízející na první pohled výhodnější zřizovací podmínky často sahají po levných klientských krabičkách pochybné kvality, většinou asijských výrobců. My sázíme na ověřená a spolehlivá zařízení litevského Mikrotiku a z USA od Ubiquiti Networks.

I ta nejstabilnější síť je k ničemu, pokud není postavena za stabilní internetovou bránou. Centrum naší sítě je připojeno do 2 nezávislých páteřních uzlů českého internetu od 2 poskytovatelů, skrze něž je dostupná zahraniční konektivita od 3 tier1 poskytovatelů(Telia, Level3, Tiscali int.). Mix NIX(cz):zahraničí je 1:1. Centrum sítě je zálohováno systémem UPS, který může pokrýt až cca. 12hod. výpadek proudu.

Pokud to dané umístění umožní cenově dostupnou formou zrealizovat, Jde asi o nejlepší možnost připojení vyznačující se vysokou kapacitou sítě a spolehlivostí. V závislosti na lokalitě a přání zákazníka obvykle volíme cenově nejdostupnější možnost realizace, která se v mnoha případech zvládne s náklady pod hranicí výdajů potřebných k realizaci bezdrátového spojení.
V případě zájmu je možné zrealizovat téměř jakýkoliv individuální projekt. Jsme schopni zajistit dodávku jednotek až stovek megabitů internetové konektivity v řadě různých lokalit.

Pokud jste se v minulosti již pokoušeli obrátit na poskytovatele obdobných služeb, ale nedočkali jste se odpovědi, nebo jste se dočkali jen odpovědi, ale žádné konkrétní akce(jako návštěvy a konzultace možností připojení), nevzdávejte to! Zkuste kontaktovat nás.