5GHz link Navigátorů-Braškovská dokončen

Node Braškovská(tedy místní kabelová síť a AP s SSID „CZSPEED.NET AP1“) se dočkal konečně upgrade na 5GHz. Link jsme dokončili cca po 8 hodiních čistého času mrznutí na obou bodech dnes cca. v 8 večer, pár hodin ještě probíhalo ladění z tepla domova 🙂 Děkuji všem zůčastněným(tedy i klientům za trpělivost). Věřím že to přispěje zkvalitnění služeb v dalším síťovém segmentu.

Chování linku je více než dobré. Klienti v kabelovém segmentu v Braškovské i na zdejším AP se tak po dlouhém a několikrát odloženém(kvůli potřebě akutně řešit jiné upgrady) čekání na upgrade konečně dočkali. Latence na seznam.cz v tomto segmentu sítě byla tak snížená z průměrných 25ms před několika týdny na dnešních krásných 5ms. Ke snížení samozřejmě přispěl i nedávný upgrade linky do internetu.
V naší síti je mnoho hráčů počítačových her i uživatelů VoIP služeb. Proto je pro nás snižování lagů jednou z nejdůležitějších priorit. Další stabilizaci latencí paketů v celé síti lze tak očekávat v následujících dnech v souvislosti s upgradem směrovacích zařízení na centrálním uzlu sítě.