Další upgrady sítě

Na první pohled to tu utichlo a ani se nepracuje..V poslední době se toho ale událo celkem dost a další práce je v plánu (pro info o provedených a plánovaných úpravách rozklikněte nadpis)

Co je hotové?


  1. Hlavní router sítě, naše IGW, byl osazen profesionálními serverovými síťovými kartami značky Intel. To bohužel znamenalo ve večerních hodinách někdy minulý týden asi 2 hodinový výpadek internetu pro všechny. Výsledkem je snížení odezvy od internetu o cca 5 až 50ms(horní hodnota ve špičce), protože starší 3comky už přestávali zvládat množství konexí, které nám generují především naši „torrenťáci“ 🙂
  2. Bylo provedeno několiv úprav na hlavním bodě sítě Navigátorů 608, jejichž hlavním účelem bylo zvýšit kapacitu všech větví sítě směrem na jih, tedy hlavně Bílá Hora, Řepy, Stodůlky, Břevnov, Petřiny a přilehlé čtvrti. Vše se podařilo víceméně podle plánu a výpadky nepřesáhly hodinu na žádné větvi sítě.
  3. Byl proveden upgrade node Malobřevnovská na Bílé Hoře. Výsledkem je vyšší kapacita uplinku a nově vybudovaný 5GHz sektor směr východ.
  4. Proběhla celková přestavba node Bazovského (Řepy). Výsledkem jsou 2 nové 5GHz sektory (na východ a západ) a kapacita pro přibližně pro dalších 10-15 klientů. Zároveň se otevřela možnost pro připojení zájemců z domu a byla připojena kancelář samosprávy.
  5. Nový přístupový bod vyrostl v ulici Radčina (Liboc)

A co se chystá v nebjbližší době?

  1. Zítra proběhne upgrade node Ciolkovského, přibude 5GHz sektor směrem na východ (do centra, pro Liboc, Vokovice). Západní strana se odsouvá kvůli momentálnímu nedostatku Routerboardů v ČR. Je možné že sektory směr východ postihne kratší výpadek.
  2. Ve středu čeká upgrade node Břevnov v Radimově ulici, směrem na jih vznikne nový 5GHz sektor a bude posílen uplink, také možný výpadek.
  3. Node Stodůlky (Chalabalova) se dočká upgrade dle zbylého času během týdne..opět lze očekávat krátký výpadek.