Další zlepšení páteřní infrastruktury

Během dnešního slunečného víkendového dne byly vybudovány další 2 5GHz linky. Nový bod sítě vznikl na okraji louky kolem Mohyly směrem ke staré Ruzyni. Byl připojen na centrum sítě v ul. Navigátorů a 5GHz signálem z něj byla pokryta další část Liboce, přibližně mezi ulicemi Libocká a Hostouňská.

Zájemci o připojení v této „přeinternetované“ oblasti tak mohou jako alternativu k 2,4GHz využít možnosti kvalitního a stabilního připojení v pásmu 5GHz. Stávající připojení klienti nás samozřejmě mohou v případě zájmu o upgrade kontaktovat také.
Obecně jsme ochotni nabídnout 5GHz link tam, kde je zájem o vyšší než nejlevnější tarif, případně je více zájemců propojitelných lokální sítí.
Počínaje dneškem jsme tedy náročným klientům schopni nabídnout 5GHz přípojku prakticky v celé Liboci, ve velké části Sídliště na Dědině a prakticky na celé Bílé Hoře.
Zájem o 5GHz klientské linky v poslední době sílí, především firmy, které hledají cenově dostupnou a vysoce stabilní možnost připojení k internetu se stále častěji odklání od barbarské, předražené, pásmo ničící technologie Breezenet právě k linkům stavěným na chipsetu Atheros.