Přejeme Vám krásné Vánoce a šťastný nový rok

Tak toto je pravděpodobně poslední aktualitka, kterou tento rok přidávám. Pokusím se stručně shrnout dosavadní vývoj a plány pro další rok.

Běhěem roku 2005 se nám podařilo přibližně zdvojnásobit počet členů sítě na současných 152 kousků spokojených(pevně doufám 🙂 ) uživatelů. Zároveň došlo ke značnému zlepšení páteřní sítě, hlavně díky daru ze strany ČTÚ v podobě dlouho očekávaného nového generálního oprávnění, které nám umožnilo použití 5GHz spojů, jejichž počet v naší síti rychle roste(od 1.září bylo nasazeno celkem 7 páteřních spojů v tomto pásmu a další jsou v plánu). Lepší páteř znamená lepší služby pro Vás a to je náš primární cíl 🙂
A teď k plánům pro příští rok. Pravděpodobně již během ledna dojde k upgradu internetové brány na profesionální a spolehlivou technologii 10,5GHz, což nám umožní další navýšení rychlosti, snížení agregace a další růst sítě. Pro začátek se plánuje zvýšení na 10Mbit fullduplex, prakticky nám tato technologie dovolí jít v budoucnu až na 18Mbit. Další rozvoj sítě půjde především cestou přebudovávání stávající páteřní sítě na vyspělé technologie a posilování, nebo odlehčení připojením bytových domů jinou technologií, poslední míle(WiFi), kde bude potřeba. Územní expanze ve velkém se neplánuje, ale uvidiíme co příští rok přinese, je to dlouhá doba. Uživatelé naší sítě se také snad již brzy dočkají nového fakturačního systému s řadou pokročilých funkcí.