Protest proti bezdrátové Praze

Projekt „Bezdrátová Praha“ (http://wifi.praha-mesto.cz/) plánovaná naším magistrátem, je zjednodušeně řečeno vyhozením veřejných peněz do záchodu a likvidací desítek subjektů učástnících se hospodářské soutěže v oblasti poskytování rychlého internetu.

Přestože v první fázi nebude dotovaný internet poskytován a síť bude sloužit pro komunikaci se státní správou(zde se lze zamyslet, zda má projekt v takovém případě vůbec smysl), rušení 408 plánovaných accespointů v oblastech kde je pásmo 2,4GHz zcela vytíženo(navzdory tvrzení o vyloučení rušení díky technologii Mesh. která problému naopak přidává na inteznitě díky nekontrolovatelným kanálovým skokům a tedy praktické nemžnosti odhalit přesnou příčinu rušení), by zajisté položilo celou řadu lokálních ISP.
Přesto, že se nás první fáze projektu za několik set miliónů Kč geograficky nedotýká, pokládám za nutné vyjádřit solidaritu s ISP a komunitními sítěmi, kteří vložili své prostředky do budování sítí v, z hlediska Bezdrátové Prahy, méně šťastných oblastech. Navíc existuje riziko likvidace pásma 2,4GHz se státní podporou i v oblasti naší působnosti v případných dalších fázích projektu, jíž jsme před časem úspěšně zabránili, když se o podobnou akci snažila Praha 6. Proto je nutné zastavit projekt již nyní. Jsme připraveni podpořit veškeré akce vedoucí proti tomuto projektu dle našich možností a schopností.