Upgrade přístupového bodu Růžek

Přístupový bod „Růžek“ na budové Restaurace nad Šárkou se během prvního roku fungování v naší síti rychle stal důležitým bodem pro pokrytí oblasti rodinných domků v Liboci, odkud se stále ozývají noví zájemci o připojení. Již několik měsíců se nacházel ve stop stavu, kdy nebylo možné připojovat nové klienty. Dnes byl stávající pátřní point2point přípoj v pásmu 2,4GHz z bodu Molekula nahrazen páteřním 5GHz linkem z horní staré Ruzyně. Zároveň bylo doinstalováno nové 2,4GHz AP posilující pokrytí v oblasti rodinných domků okolo restaurace.

AP vysílá v horizontální polarizaci, nese SSID www.czspeed.net.42 a je tak 43.veřejným přístupovým bodem naší sítě (z historických důvodů propojování sítí na Praze 6 máme 2 body nesoucí označení CZSpeed 1, jeden původní CZSpeed.NET AP1 a bývalou bělohorskou Dedinu_1 🙂 ).
Tímto krokem také došlo k uvolnění www.czspeed.net.25 na bodě Molekula, dříve páteře na Růžek, pro připojování klientů. Tento směrový přístupový bod vykrývá část východní Liboce a částečně i Vokovice.
Na zítřek máme opět napilno, v plánu je posílení bodu Horní stará Ruzyně dalším access pointem posilujícím pokrytí staré Ruzyně a vysokých barevných panelových domů na Dědině, kde je sice k dispozici UPC, nicméně poslední dobou zde i přesto roste zájem o naší síť a stávající AP vykrývající tuto oblast jsou již plná, navíc žádné z nich nevýkrývá sídliště tak komplexně, jako ho může pokrýt nový sektor ze staré Ruzyně.
Pro oblast Liboce je v přípravě ještě další posílení v podobě nového bodu, ale musím si nechat nějaké novinky taky na příště 🙂