VoIP telefonování v síti CZSpeed.NET

Po dlouhém plánování jsem si konečně našel chvilku a pustil jsem se do finálních testů VoIP telefonie. Včera jsem pořídil VoIP gateway Asus VP100 s podporou standartu SIP a pustil jsem se do testu vytipovaného cenového favorita v oblasti VoIP, Fayn.CZ.
Jen ještě pro ty, co nevědí o co jde. VoIP telefonie umožňuje zřízení běžné telefonní linky s pražským telefonním číslem připojené po internetu. Dalším internetovým telefonistům voláte zdarma, měsíční paušály začínají od 0 Kč a za cca 300 Kč měsíčně můžete telefonovat neomezeně na všechny pevné linky v ČR.

Původně jsem měl v plánu otestovat 6 vytipovaných operátorů a následně našim zákazníkům doporučit výherce testu jako VoIP providera, ale vzhledem k tomu, že Fayn funguje naprosto skvěle, od běžného telefonu se kvalitativně nijak neliší a cenově je jednoznačně vítězem, možná zůstanu rovnou u něj.
Ještě test o nějaký týden natáhnu a ozkouším tak spolehlivost, nicméně již nyní lze říci, že mám s volbou operátora celkem jasno. Seříznout firemní náklady na hovory z pevné linky z 2000 až 4000 Kč na 300 Kč měsíčně je prostě moc lákavé na to, abych nadále podporoval žluté zloděje drátů. Velmi pravděpodobně se tak CZSpeed.NET od června stane společností absolutně nezávislou na službách Českéhbo Telecomu
Se společností Fayn Telecomunications s.r.o. se nám podařilo vyjednat zatím nejzajímavější podmínky v oblasti nákupu telekomunikačního hardwaru, ale i poměrně zajímavé slevy na hovorném, které se pokusíme do budoucna přesunout na Vás, naše klienty. Na rozdíl od konkurentů jsme se, stejně jako u servisu PC a školení práce s PC, rozhodli jít cestou outsorcingu, tedy ponechání služeb VoIP včetně účtování hovorného na specializovaném dodavateli, kterého klientům doporučíme, ale nebudeme jim bránit ve vlastní volbě jakéhokoliv jiného operátora. Možnost rebrandingu služby(tedy velkoobchodního odběru služeb VoIP a prodeje pod vlastním jménem, včetně zajišťování fakturace služeb), který nám Fayn také nabídl, pro nás není zajímavá..provize jsou sice hezké, ale raději se budeme věnovat naplno rozvoji sítě a služby v ní ponecháme na Vás, našich členech, a specializovanch společnostech, jako Fayn