Změna SSID některých našich bodů

Spolupráce s okolními sítěmi, především Dedina.NET, postupně přerostla hranici toho, co lze považovat za pouhou spolupráci a vznikl tak jednotný projekt rychle expandující regionální sítě, CZFree cloudu 10.20.0.0.

Po několika týdnech plánů na sjednocení označení našich přístupových bodů jsme dospěli k tomu je označit jako CZSpeed.NET. K rozhodnutí pro toto označení vedlo hlavně to, že doména dedina.net se dostala po vypršení do rukou spekulantů a lidé, kteří chytali signál DEDINA_XY a chtěli se připojit, se jen stěží dopátrávali jejich provozovatele.
Naše body budou v následujících dnech a týdnech postupně přejmenovávány na www.czspeed.net.XY

Rozvoj sítě pro nejbližší dny a týdny:

  • Hlavní prioritou bude nyní připojení nového bodu „Na Růžku“ na silný páteřní spoj z bodu Molekula, nebo odlehčení stávající páteře na tento bod připojením AP v Libovické ulici na Molekulu. Strana Molekula je již v provozu a nyní diskutejeme o tom co bude lepší.
  • Je třeba expandovat do dalších částí Prahy 🙂 V tomto ohledu máme připravené jedno velké překvapení na nejbližší týdny. Prozatím prozradím jen tolik, že jeho obsahem budou 2x 5,4GHz spoje a několik nových přístupových bodů. Více se dozvíte již brzy 🙂