Zvýšené rychlosti, plánované změny v tarifech

Již několik dní si všichni naši klienti připojení prostřednictvím WiFi užívají nebývale vysoké rychlosti připojení. Toto zvýšení není chybou, ale záměrným testem toho, co naše síť unese. CZspeed.NET tak dává svým klientům k dispozici nevyužitou internetovou konektivitu. Rychlosti by se v závislosti na části sítě a momentálním vytížení měli pohybovat nad Vaší vyhrazenou rychlostí a horní hranice je někde kolem 3MBit / s. I když k posuzování stability tohoto nasavení je ještě brzy a bude ho asi ještě potřeba doladit, s potěšením mohu konstatovat, že k žádným závažnějším problémům na síti zatím nedošlo.

Předpokládáíme že testy budou pokračovat ještě několik týdnů,. Po jejich dokončení proběhne diskuze o tom, jakým směrem se bude ubírat naše tarifní politika. Velmi pravděpodobně vznikne nový tarif pro připojení WiFi s maximální rychlostí v řádech MBitů a vyhrazenou rychlostí v řádech stovek KBit.
Zároveň vznikne nový ceník pro připojení pomocí 5GHz FWA s garantovanými rychlostmi, určený pro náročné domácnosti a firmy.
Byla zahájena jednání o nabídce služeb našim klientům s dalším VoIP operátorem, XPhone.CZ. Nabídka této společnosti je velice zajímavá především v oblasti doplňkových služeb k telefonní lince. Jako první přichází s celou řadou služeb, namátkou vybírám například z mobilních telefonů známou možnost vybrat písničku, kterou volající uslyší během vyzvánění 🙂 Hovory v této síti dosahují velmi vysoké kvality a jde o jasnou volbu pro klienty, kteří nejdou za nejnižší cenou, ale za kvalitou, flexibilní podporou (reakce na můj e-mail ve formě zpětného zavolání pracovníka společnosti přišla za necelých 5 minut od odeslání dotazu) a dalšími službai zvyšujícími komfort z telefonování.

Počet 4 doporučených VoIP operátorů považuji za cílovou hodnotu, z nichž si vybere opravdu každý. Samozřejmě Vám nebudeme bránit ve svobodné volbě z jiných operátorů.
Pro oblast VoIP připravujeme i další novinky, zákazníci, kteří si tyto služby naším prostřednictvím objednají se tak mohou těšit na speciální tarif s vyskou prioritou UDP paketů, díky němuž dosáhnou jejich internetové hovory maximální možné kvality. Tato služba bude poskytována k některým tarifům bezplatně..Uvažujeme i o dalších možnostech, jak Vám odchod od pevných linek Českého Telecomu ulehčit, nechte se překvapit 🙂